Android tarafındaki bildirim sorununa nihayet çözüm

Akıllı telefon tarafında bir müddet evvel eski yükünü koruyamayan Android işletim sistemi kendini yenilemeye devam ediyor. Android telefonlarda artık uygulamalar bildirim göndermeden evvel kullanıcılardan kimi müsaadeler isteyecek. Hatırlatmak gerekirse, Android aygıtlarda uygulama bildirimleri varsayılan ayar olarak açık geliyordu. Bu da eleştirilen bir noktaydı.

Milyonlarca kullanıcının sesine kulak veren Google, Android 13’te artık uygulamaların bildirim göndermeden evvel kullanıcılardan müsaade almasına imkan sağlayacak.

Android 13’ün 2023 yılının ortalarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor

Bu özellikten evvel kullanıcılar uygulamaların bildirim ayarlarına girip, bildirimleri tek tek kapatması gerekiyordu ya da bunun yerine bildirim üzerine uzun müddet basılı tuttuktan sonra ‘sessize’ almayı seçiyordu. Bu süreç kolay yahut kolay üzere dursa da her uygulama için başka farklı yapmak can sıkıcı bir hale getirebiliyordu.

Android 13 ile bir arada milyonlarca kullanıcı yesyeni özelliklere kavuşacak. Öte yandan Android 13 birinci olarak Samsung ve Google Pixel aygıtlarına gelecek. İşletim sisteminin yeni sürümü ise 2023 yılının ortalarında kullanıcı ile buluşacak üzere duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir