Başakşehir’in yeni transferi Piatek iddialı konuştu! “Onların Dzeko’su, Icardi’si varsa…”

Trendyol Süper Lig takımlarından Rams Başakşehir, yeni dönem öncesi takımını güçlendirmeye devam ediyor.

İstanbul temsilcisi bu kapsamda son olarak 28 yaşındaki Polonyalı ulusal oyuncu Krzysztof Piatek’i takımına dahil etti.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına Lider Göksel Gümüşdağ’ın yanı sıra kulüp yöneticileri de katıldı.

Toplantıda konuşan Piatek, “Başkanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ederek başlamak istiyorum. Burası benim için büyük bir fırsat ve büyük bir meydan okuma olacak. Daha evvel şampiyon olmuş ve amacı devamlı Avrupa kupaları olan bir ekip. Burada düzgün bir tertip olduğunu biliyordum. Burası büyük bir kent ve büyük bir kulüp. Geçmiş yıllarda Avrupa da ismini sıkça gördüğüm bir kulüptü ve bu da mesleğime burada devam etmem konusunda itici güç oldu” dedi.

Süper Lig’deki gol krallığı yarışındaki rakipleri hatırlatılması üzerine konuşan Piatek, “Benim için mesleğimde son yıllar biraz güç geçti diyebilirim. Daha evvel Almanya ve İtalya üzere liglerde oynadım. Rakiplerimizin yıldız golcüleri olabilir lakin Başakşehir’in de artık Piatek i var” diye konuştu.
Gol sevincinin ne manaya geldiği ile ilgili de konuşan 28 yaşındaki santrfor, “İtalya ya gittiğimde santrfor sözünün manası lehçede silah manasına geliyor. Bende bu biçimde bir gol sevinci yaptım ve bu devamlı hale geldi” halinde konuştu.

Göksel Gümüşdağ: “Avrupa kupalarında yer almayı bir kültür haline getirdik”

Geçen sene ligi 5. bitirmelerine karşın en çok maç yapan ekiplerden bir tanesi olduklarını söyleyen Başakşehir Kulübü Lideri Göksel Gümüşdağ, “3 yıl evvel bugün kulübümüz, Süper Lig şampiyonluğu yaşayarak Türkiye’nin 6. şampiyonluk yaşayan kadrosu oldu. Piatek’in imza merasiminin de bugüne denk gelmesi hoş bir tesadüf oldu. 10 yıllık geçmişi olan bir kulüp olarak 8 yıl Avrupa kupalarında ülke puanı için ter döken bir takımız. Geçtiğimiz sezon ligi 5. sırada tamamladık lakin biliyorsunuz en çok maç yapan gruplardan bir tanesi olduk. Genel olarak Avrupa kupalarında yer almak için uğraş gösteren ve bunu bir kültür haline getirmiş takımız. Avrupa kupalarında 1 puan daha almış olsaydık son yıllarda ülke puanına en çok katkı sağlayan kadro olacaktık. Öte yandan U19 grubumuz birinci sefer bu sene şampiyon oldu. Başarılarımız devamı için takımımızı yıldız oyuncular ile güçlendirmeye devam ediyoruz. Piatek hepimizin bildiği, büyük kulüplerde kaliteli liglerde forma giymiş bir oyuncu. Bugün Başakşehir’e imza atacak olması bizim içinde bir gurur kaynağıdır. İnanıyorum ki Muhteşem Lig’de de başarılı olacaktır” dedi.

Piatek transferinde birçok Avrupa kulübü ile çaba içinde olduklarını lisana getiren Lider Göksel Gümüşdağ, “Çok kıymetli bir oyuncu. Bonservisi elinde olan bir oyuncuydu. Avrupa’da birçok kadro kendisi ile ilgileniyordu. Kendisi muahede öncesi buraya geldi. Kulübü tanımak kenti görmek istedi. Yönetici arkadaşlarımın eforu ile kadromuza kazandırmış olduk. Kulübümüze çok başarılı olmuş Dünya yıldızları geldi. Piatek de bunlardan bir tanesi. 10 yaşında bir kulübün şampiyonluk yaşamış olması Türkiye Kupası’nda 3 kere final oynaması Bizim amaçlarımızın üst düzeyde olduğunu da gösteriyor diye düşünüyorum. Maksadımız bu yıl da yeniden Avrupa olacak. Bu süreçte de gayemiz tabiki kaliteli transferler yapıp âlâ olan takımımızın kalitesini daha da uygun düzeylere çekmek istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir