Bayer Agro Arena Etkinliği’nde binden fazla üreticiyle buluştu


Bayer Tarım Ürünleri ekibinin Manisa Alaşehir Delemenler Köyü’nde 12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdiği Agro Arena Bağ etkinliğine binden fazla üretici katıldı. 

Bayer Tarım Ürünleri ekibi, iki gün boyunca katılımcılara bağ yetiştiriciliğinde dikkat edilmesi gereken hususları ve bu alandaki yenilikleri aktardı. Bağ mücadele programı hakkında kapsamlı bilgiler veren ekip, kaliteli ve yüksek verimli üzümler elde etmek için güçlü portfolyosu ile entegre çözümlerini üreticilerle paylaştı. Standları ve bağları gezen üreticiler, Bayer’in bağ bitki koruma çözümleri, dijital teknolojileri, ürünlerinin güvenli kullanımı ile ilgili bilgi edinirken sahtecilikle mücadelede sunulan çözümleri tanıma fırsatı buldu. 

Bayer ürünlerinin ve ilaçlama programının performansını gözlemleme şansı yakalayan katılımcıların hastalık, zararlı ve yabancı ot mücadelesine dair sorularını Bayer uzmanları yanıtladı. Etkinlikte aynı zamanda Bayer’in hayata geçirmeye hazırlandığı yeni sadakat programı “Kazananlar Kulübü” de tanıtıldı. 

 

4Mevsim Kazananlar Kulübü

Bitki koruma hakkında geniş kapsamlı bilgiler sağlayan 4Mevsim uygulamasına üye olan çiftçiler, “Bitki koruma nasıl sağlanır?”, “Zirai ilaçlama ne zaman yapılır?”, “Hastalık, zararlı ve yabancı otlarla nasıl mücadele edilir?” gibi soruların doğru ve faydalı cevaplarını bulabiliyor. Bunun yanı sıra dijital hava durumu özelliğinden faydalanarak ekim yaptıkları bölgeye özel bitki bakım programı oluşturabiliyor. Tarım borsasında sebze ve meyvelerin en düşük ve en yüksek fiyatlarını takip ederek ekonomik planlama yapabiliyor. Ayrıca Kazananlar Kulübü’ne üye olmaları halinde, Bayer ürünlerini kullanarak puan topluyor ve hediye kazanabiliyor.

Tarım Ürünleri Pazarlama Operasyonları Müdürü İlker Ercan, “Dijital tarım uygulamalarımız ve sahada aktif bulunan uzman ziraat mühendislerimizin desteğiyle üreticilerin doğru zamanda, doğru çözümü uygulamalarına, sürdürülebilir üretim yapmalarına ve sağlıklı, yüksek verimli ürünler yetiştirmelerine destek oluyoruz. ‘Herkes için Sağlık, Sıfır Açlık’ vizyonumuz doğrultusunda, üreticilerin daha az girdiyle daha çok üretim yapmalarına yardımcı olacak çözümler sunuyoruz. Agro Arena etkinliklerimizle iyi uygulamaları ve yenilikleri paylaşıyor, ülkemizin en önemli gündemlerinden bir olan tarımda sürdürülebilirliği destekliyoruz” dedi. 

 

Bayer’in üreticilere sunduğu çözümlerden bazıları şöyle: 

 

  • Climate FieldView: Üreticilerin; uydu haritaları üzerinden tarla sağlığını, bitki gelişimini ve ürün su kullanımını istedikleri anda bilgisayar veya mobil cihazlarıyla uzaktan takip etmelerine, dolayısıyla maksimum verim almalarına yardımcı oluyor, karşılaştıkları riskleri yönetebilmelerine olanak sağlıyor. Bu sistem ile üreticiler, tarlalarındaki gelişimi az olan noktaları kolayca gözlemleyebiliyor, yakından takip ederek zamanında müdahaleyle verim kayıplarının önüne geçebiliyor, zaman ve iş gücünden de tasarruf edebiliyor. Tüm bunlara ek olarak, üreticiler Climate Fieldview’da yer alan tarlalarını Bayer temsilcileriyle paylaşabiliyor ve bu özellik sayesinde uzaktan da destek alabiliyorlar.
  • MagicScout: Üreticiler, arazilerde teşhis edilen hastalık ve yabancı otları Google Play ile App Store gibi dijital marketlerden ücretsiz olarak indirilebilen MagicScout mobil uygulaması ile internet bağlantısına gerek duymadan saniyeler içerisinde tespit edebiliyor.
  • Safety Seal: Ücretsiz bir şekilde indirilebilen Safety Seal uygulaması ile üreticiler, satın aldıkları Bayer bitki koruma ürünlerinin orijinalliğini teyit etme fırsatı yakalıyor.

 

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri; artan ve yaşlanan küresel nüfus nedeniyle çağımızın önemli sorunlarına çözüm bulmaya katkıda bulunarak insanlara ve yaşadığımız gezegene destek olmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket; faaliyet gösterdiği alanlarda olumlu etki yaratma konusunda kararlıdır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyüme yoluyla değer yaratmayı ve kâr etme gücünü artırmayı hedeflemektedir. Bayer markası tüm dünyada güveni, kaliteyi ve güvenilirliği temsil etmektedir. 2022 mali yılı itibarıyla 101.000’e yakın çalışana ve 50,7 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in Ar-Ge harcaması ise 6,2 milyar Avro düzeyindedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir