Black Eyed Peas’in Polonya konserindeki gökkuşaklı mesajı iktidar partisinin tepkisini çekti

Polonya’da hükûmetin LGBTİ+ aksisi tavrına karşın devlet televizyonu sponsorluğunda düzenlenen yılbaşı gecesi Black Eyed Peas konserinde küme üyeleri gökkuşağı bantları taktı. 

Daily Mail’de yer alan habere nazaran, Black Eyed Peas kümesinin dört üyesi will.i.am, Apl.de.ap, J. Rey Soul ve Taboo, Polonya’da yılbaşı gecesi verilen konserlerinde LGBTİ+ye takviyelerini göstermek üzere gökkuşağı desenli kol bantları taktı. 

Polonya devlet televizyonu TVP sponsorluğunda düzenlenen konserde kümenin verdiği LGBTİ+ dayanak bildirisi, LGBTİ+ zıddı bir siyaset izleyen iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi (PiS) üyelerinin tepkisini çekti.

Parti üyesi Marcin Warchol, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “TVP2’de LGBTİ+ propagandası. UTANÇ” yazdı.

Warchol’a Twitter üzerinden cevap veren küme üyesi will.i.am “Birlik, tolerans, anlayış, teklik, hürmet, çeşitlilik, kapsayıcılık. BU SEVGİDİR. Beşerler insandır ve dünya üzerindeki farklı insanlara karşı onur ve sevgi duymalıyız. Ülkenizi seviyorum” yazdı. 

Warchol, will.i.am’e karşılığında Black Eyed Peas kümesinin LGBTİ+ tersi maddelerin bulunduğu Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nı neden boykot etmediklerini sorarak “Prensiplerinizi kâr için sattınız. İkiyüzlülük” dedi.

will.i.am ise karşılığında “Bu yerlere SEVGİ yaymak için gittik. Oraya direkt giderek onlara ilham vermeye, sevgi yaymaya çalışırken neden boykot edesiniz?” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir