Buca’da asgari ücret 11 bin 500 TL oldu

Buca Belediyesi ile Devrimci Emekçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 5 No’lu Şube’de örgütlü personeller ortasında gerçekleştirilen toplu mukavele süreci yüz güldüren bir maaş artışı ile son buldu. Toplu iş mukavelesinin imza merasimi Buca Belediyesi önünde düzenlenen merasimle gerçekleştirildi.

Törene Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, DİSK Genel İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Genel İş 5 No’lu Şube Başkanı Savaş Aras, CHP Buca İlçe Lideri Hacer Taş Gültepe, Buca Belediyesi Lider Yardımcıları, sendika temsilcileri ve emekçiler katıldı.

Törende konuşan Lider Erhan Kılıç, “Makamlar gelip geçicidir. Lakin emek ve çalışanlar belediyemizin olmazsa olmazıdır. Kentin yaşanabilir hale gelmesini sağlayanlar işçi kardeşlerimizdir. Ben personellerime vereceğim maaşı belirlerken verebileceğim azamî sayı nedir ona bakarım. Onları mağdur etmek istemem. Birebir vakitte kendi mali disiplini sağlayacak, Belediyemizin çalışmalarını engellemeyecek bir sayısı belirlerim. Teknik olarak verebileceğimiz en uygun sayısı verdik. Toplu iş kontratı tüm işçi kardeşlerime iyi uğurlu olsun. Analarının ak sütü üzere helal olsun.”

Başkan Kılıç, öte yandan çalışanlarının banka promosyon mukavelelerini güncelleyeceklerinin de muştusunu verdi.

DİSK Genel İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener, personellerin açtığı pankartta “İşçi Dostu Lider Erhan” pankartına gönderme yaparak, Lider Kılıç’ın bu kelamı sonuna kadar hak ettiğini söyledi. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, ise her toplu iş kontratı gününün emekçiler için bir bayram günü olduğunu belirterek, Lider Erhan Kılıç’a teşekkür etti. Genel İş 5 No’lu Şube Başkanı Savaş Aras da ekonomik krizin en büyük acısını işçilerin çektiklerini belirterek, bu güç günlerde işçiden yana hal koyan Lider Erhan Kılıç’a teşekkürlerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir