Buckingham Sarayı, The Crown için harekete geçti

Kraliyet ailesini bahis alan The Crown dizisinin yeni dönemi, Buckingham Sarayı’nda tasaları artırdı. Dizinin, Prens Charles ve Prenses Diana’nın ilgisinin çalkantılı periyotlarına ve çiftin ayrılığından sonrasına odaklanacağı yeni kısımlar öncesi Buckingham Sarayı harekete geçti. Saray yetkilileri Kraliçe Elizabeth’ten sonra tahta geçen Kral Charles’ın dizinin yeni döneminden sonra reaksiyon toplaması ihtimalini düşünüyor.

Telegraph’ın üst seviye bir kraliyet kaynağından aldığı bilgiye nazaran Saray, dijital platformdan dizinin başına “Bu dizi kurgudur, belgesel değildir” uyarısı koymasını istedi.

YAKIN ARKADAŞI AÇIKLAMA YAPTI

NTV’de yer alan habere nazaran, Kral Charles’ın ismi açıklanmayan yakın bir arkadaşının da şu sözleri kullandığı belirtildi:

“Netflix’in insanların prestijini zedelemekten hiçbir çekincesi yok. İnsanların unuttuğu şey burada kelam konusu olanın gerçek şahıslar, gerçek hayatlar olduğu.”

İngiliz hükümeti, 2020’de de dijital platformdan The Crown’ın başına emsal bir ihtar koymasını istemişti. Lakin paltform yöneticileri bu talebi, “İzleyicilerimizin kurgu ve gerçeği ayırt edecek kadar zeki olduğunu düşünüyoruz” diyerek reddetmişti.

Dizide, Prens Charles’ın Diana ile evliyken, şimdiki eşi Camilla ile yaşadığı yasak aşkın ayrıntılarına girilmesi ve Diana ile boşanma sürecindeki zahmetli periyodun anlatılması bekleniyor.

Prens Charles ile Camilla 2005’te evlendi. 1997 yılında trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Prenses Diana, hayatını anlattığı belgeselde, kendi sesinden, eşi Charles tarafından aldatıldığını ve bir gün ağlayarak Kraliçe Elizabeth’e gittiğini söyleyerek, Kraliçe’nin kendisine, “Ne yapman gerektiğini bilmiyorum. Charles, ümitsiz bir vaka” dediğini aktarmış, bu yanıtın kendisinde travmaya neden olduğunu söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir