Bursa Osmangazi’nin anahtarı resmen Aydın’da

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediye Başkanlığı yarışında seçimi kazanan Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Erkan Aydın, mazbatasını almasının akabinde Osmangazi Belediye Başkanlığı misyonunu de teslim aldı.

Osmangazi Belediyesi’nin ana hizmet binasında gerçekleştirilen periyot teslim merasimine coşkulu bir kalabalık eşliğinde gelen Lider Aydın’ı belediye binası girişinde evvelki dönem Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar karşıladı. Tezahüratlar eşliğinde belediye binasına giren Lider Aydın, makam odasında yapılan merasim ile eski belediye başkanı Mustafa Dündar’dan görevi devraldı.

Devir teslim merasiminde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın da, “Mustafa liderimizi Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği periyodundan beri tanırız ve daima sevdiğimiz biridir. Her vakit abi kardeş üzere olduk kendisiyle. Milletin sıkıntısıyla ilgili olan her mevzuda istişarelerde bulunduk. Bu işlerdeki emel geride bir iz bırakmaktır. Belediye başkanlığı tabi ki ağır olacak. Liderimin bedelli deneyimlerinden yararlanacağız. Burada maksat bir tanedir. Hoş eserler yaptı liderim Allah bizlere de geride hoş işler eserler bırakmayı nasip etsin. Bizler de yaklaşık 25 yıldır bu işlerin içerisindeyiz. Ben siyasi hayatımda daima kaybederken kazandım. Bir periyot kaybettim öbür periyot kazandım. İnşallah bütün grubumuzla birlikte, hoş hizmetler yaparız. Osmangazi, Bursa’nın kalbi, Bursa da Türkiye’nin göz bebeği. Bizler de canla başla çalışacağız. Osmangazi ve Bursa’da yaşayan insanları güldürmek için çalışacağız. Nazik konut sahipliğiniz için de ayrıyeten teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanlık makamında konuşan evvelki dönem Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “2 aydır bir seçim süreci geçirdik. Ağır ve hoş bir süreç yaşadık. Erkan Liderimle 3. kere karşı karşıya geldik ve bu süreçte karşılıklı hürmet çerçevesinde karşılaştık. Sonuçta sandığa gidiyorsunuz ve son kelamı vatandaş söylüyor. Sandıktan çıktıktan sonra tekrar görevdeyiz diye daima söyledikçe kamuoyu daima garanti olarak baktı bize ancak sandığın dediği budur vatandaş ne diyorsa başımızın üzerindedir. Erkan Liderimize yeni misyonu güzel olsun diyoruz” dedi.

Belediye başkanlığının çok sıkıntı bir vazife olduğuna dikkat çeken Dündar, “Belediye Başkanlığı vekillik üzere değildir. Başkanlıkta halkla bütünleşiyor ve ailenin içerisine giriyorsun. Osmangazi büyük bir aile. Osmangazi’de bu türlü bir vazifeye seçilmek çok kıymetlidir. Bursa, bir tarih ve kültür kentidir. Münasebetiyle burada hizmet üretirken gerçek işi yapıyorsan önünüz açılır. Bursa, vakıf kentidir derim her vakit. Bu sorumluluk çerçevesinde sürdürdük her vakit hizmetlerimizi. Bu özellikler doğrultusunda, bizler büyük işler yaptık. Osmangazi büyük bir aile, biz yeni liderimizin gerisindeyiz, her vakit beraberiz.” dedi.

Konuşmalar sonrasında eski belediye başkanı Mustafa Dündar, belediye mührünü Lider Aydın’a sundu. Mührü alan Lider Aydın, Osmangazi Belediye Başkanlığı misyonuna başlamış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir