Bursa Yıldırım’da Talimhane Spor Parkı’na kavuştu

BURSA (İGFA) – Nafiz Caşka Talimhane Futbol Alanının açılışı düzenlenen merasimle gerçekleştirildi. Açılışa Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Evvelki Devir Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan, İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztürk, Yıldırım İlçe Kaymakamı Metin Esen, AK Parti Yıldırım İlçe Lideri İrfan Akkaya, 23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Nafiz Caşka Futbol Alanı 5 bin metrekarelik alandan oluşuyor. Bin 733 metrekaresi yeşil alandan oluşan parkın içerisinde futbol alanı, yürüyüş yolu ve spor alanı bulunuyor.

Yıldırım’da spor yatırımlarına yeni halkalar eklemeye devam ettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’ı bir spor kenti yapmak ve sporu tabana yaymak için çalışmalarımız sürüyor. İlçemizin dört bir yanını tesislerle donatarak hemşehrilerimize yürüyüş arasında spor yapma imkânı sunuyoruz. Misyona geldiğimiz 2019 yılından bu yana Bakanlığımızın ve Büyükşehir Belediyemizin takviyeleri ile başta Bursa’nın en büyük spor kompleksi Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi olmak üzere 23 spor yatırımı hayata geçirdik. Hemşehrilerimizin çarçabuk erişebileceği 8 semt alanını ilçemize kazandırdık. Hamdolsun, spora yaptığımız yatırımlar meyvelerini veriyor. Lisanslı atlet sayımız 4 bin 454 olurken, atletlerimiz 3 bin 421 madalya ve 197 kupa kazandı. 11 tesiste düzenlediğimiz yaz ve kış spor okullarında 20 farklı branşta 166 bin 300 çocuğa, toplumsal sorumluluk projelerinde 32 bin 122 çocuğa, özel ihtiyaçlı çocuklarda bin 456 çocuk ve ailesine, bayan spor merkezlerimizde 54 bin 322 bayana, 5 yılda 254 bin 200 vatandaşa spor ve eğitim hizmeti verdik” dedi.

“TALİMHANE ESKİ BURSA DEMEK”

Talimhane Futbol Sahası’nın bölge sakinlerinin yararlanabileceği hoş bir hizmet olduğunu söz eden Lider Oktay Yılmaz, “Tarihte, Osmanlı’nın birinci taş üstüne taş koydukları kale olarak bilinen Balabanbey Kalesi, yıllarca askeri karargâh olarak kullanıldı. Kalenin yanında bulunan ve askerlerin eğitim yaptığı alanda ‘Talimhane’ ismiyle günümüze kadar gelen bu alanda geçmiş yıllarda Türk futbolunun yüz akı birçok futbolcu yetişmiştir. Türk sporuna yeni yıldızlar kazandırmak ismine hizmete açtığımız Yıldırım Belediyesi Nafiz Caşka Talimhane Futbol Alanı ilçemize iyi olsun. İnanıyorum ki bu alanda ter döken evlatlarımız ortasından geleceğin şampiyonları çıkacak. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Talimhane Futbol Sahası’nda, çocuklarımızın futbol oynamalarını destekleyen merhum Nafiz Caşka Ağabeyimizin ismini yaşatıyoruz. Bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum” kelamlarını kaydetti.

Önceki Periyot Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “Kentinizle ne kadar bağ kurarsanız o kadar hoş hizmet üretebilirsiniz. Her belediye liderine hizmet etmek nasip olmaz. Yıldırım Belediye Liderimiz Oktay Yılmaz, ‘Yıldırım için ne yapabilirim’ diye gece gündüz çalışıyor. Biz, hemşehrilerimize nasıl hizmet üretebiliriz kaygısı içerisindeyiz. Hemşehrilerimizden gelen bir ‘Allah razı olsun’ cümlesi bizim kavuşabileceğimiz en hoş rütbe. Bursa’nın spor ve gençlik tarihi açısından kıymetli bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu hoş yatırımı hayata geçiren Yıldırım Belediye Liderimiz Oktay Yılmaz’ı ve takımını tebrik ediyorum” diye konuştu.

UMURBEY HAVUZU SİL BAŞTAN YENİLENECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Talimhane alanı toprak bir sahaydı. Sağ olsun Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ilçenin dört bir yanına birbirinden hoş hizmetler kazandırdığı üzere bizden de takviye alarak hoş bir sahayı hizmete açtı. Liderimiz, vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine Umurbey Havuzu’nu yenilememiz için ricada bulundu. Kısa müddet içerisinde çalışmaları gerçekleştirip Yıldırımlı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yıldırım’ı el birliğiyle imar ve ihya edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir