Çayırova Bornova’dan galibiyetle döndü

KOCAELİ (İGFA) – İki yılda aldığı iki şampiyonluğun akabinde, bu yıl Türkiye Basketbol Ligi’nde çaba eden Çayırova Belediyesi Basketbol Grubu, ligin 31. hafta müsabakasında Bornova Belediyesi Karşıyaka’yla gayret etti.

Müsabakaya Diante Watkins, Phille Greene, Serhat Uğur, İlkan Karaman ve Tolga Kaan Birer birinci beşiyle başlayan temsilcimiz birinci dönemi 12-19 önde kapattı. İkinci dönemde iki ekibin da hamle performansı üst düzeye çıkarken Çayırova Belediyesi, skor üstünlüğünü korudu ve devreye 33-41 önde girdi.

LİGDEKİ 16’NCI GALİBİYET

Üçüncü çeyrekle birlikte Eray Akyüz’ün üstün oyunuyla skorda tutunmaya çalışan Bornova Belediyesi Karşıyaka’nın basketlerine karşılık veren Çayırova Belediyesi, son döneme 56-63’lük üstünlükle geçti. Son dönem da karşılıklı basketlerle geçilirken, rakibinin farkı kapattığı her an karşılık vermeyi başaran Çayırova Belediyesi, gayretten 80-89 galip ayrıldı ve bu dönem ligdeki 16’ncı galibiyetine imza attı.

Çayırova Belediyesi ismine maçın en skorer oyuncusu 21 sayılık performansıyla Phille Greene olurken, Diante Watkins’in 14, İlkan Karaman’ın 13 sayı 15 ribaundu ve Oğuz Savaş’ın 12 sayısı galibiyette büyük rol oynadı. Bu dönem 16’ncı galibiyetini alan Çayırova Belediyesi, Play-Off yarışında kritik bir zafer almış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir