Dursun Özbek: Aradan sonra şov devam edecek

Spor Toto Üstün Lig’in 14’üncü haftasında Galatasaray deplasmanda Başakşehir’i 7-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını tabir eden Dursun Özbek, “Güzel oynadık. Galibiyeti hak ettik. Önde basan bir kadro vardı. Çok şık goller oldu. Sonuçta 45 günlük bir ortaya giriyoruz. Daha evvel daima şunu söyledim. 45 günlük orta uzun bir müddet. Ligin birinci perdesi artık oynandı. 45 gün sonra ikinci perdesi başlayacak. Yarış içinde olan kadrolar var. Birebir yarış Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek. Hoş bir maç oldu. Bu türlü bir maçla ortaya gittiğimiz için memnunum. Oyuncularımı, teknik kadroyu, taraftarlarımızı tebrik ediyorum. Taraftarımız hiç susmadı. Onların sayesinde nereye gitsek bizim için deplasman sayılmıyor” sözlerini kullandı.

“GALATASARAY YILDIZLAR TOPLULUĞU”

Takımın her hafta üstüne koyarak gittiğine dikkat çeken Özbek, “Yeni kurulan bir grup. Birbirine alışması lazım. Galatasaray yıldızlar topluluğu. Münasebetiyle ahenkleri mühlet alacaktır. Her hafta üstüne koyarak gidiyoruz. Bu hafta da bunu gösterdik. Göze beğenilen gelen bir futbol oynuyoruz. Bugünkü memnuniyetimin birçok bundan. Buraya gelen taraftarlar bugün hoş bir futbol, goller izlediler. Gayemiz da buydu zaten” formunda konuştu.

“BUGÜN KONUŞMAK İSTEDİĞİM YALNIZCA OYUNUN, SKORUN GÜZELLİĞİ”

Sezon sonunda kontratı sona erecek Yunus Akgün ile ilgili gelen bir soru üzerine Özbek, şu tabirleri kullandı:
“Onu idare heyetinde konuşacağız, değerlendireceğiz. Teknik takım var. İdare var. Bugün konuşmak istediğim yalnızca oyunun, skorun hoşluğu. Atılan gollere dikkat edin. Son derece hoş, göze beğenilen geliyor.”

“ARADAN SONRA GÖSTERİ DEVAM EDECEK”

Karşılaşmanın akabinde soyunma odasına inerek oyuncularını tebrik ettiğini söz eden Özbek, “Oyuncularımı tebrik ettim. Onlar da çok keyifliydi. Artık bir ortaya girecekler. Ortadan sonra gösteri devam edecek” diye konuştu.

“GALATASARAY’IN MENFAATİ İÇİN GEREKENİ YAPARIZ”

Rashica’nın bonservisinin alınıp alınmayacağı üzerine gelen bir soru üzerine Özbek, şöyle konuştu: “Şu ligi oynayıp bitirelim, daha sonra bakarız. Galatasaray’ın menfaati için gerekeni yaparız.”

“BİZ ŞAMPİYONLUKTAN HİÇBİR VAKİT KOPMADIK”

Galatasaray’ın hiçbir vakit şampiyonluk yarışından kopmadığına dikkat çeken Özbek, kelamlarını şöyle noktaladı:
“Biz şampiyonluktan hiçbir vakit kopmadık. Bakışım baştan beri tıpkı. Galatasaray yarıştan kopmaz. Daha evvelki şampiyonlukları düşünün. 8, 9 puan fark varken gelip şampiyon oldu Galatasaray. Galatasaray şampiyonluğun en büyük adayı. Bugün de oyunuyla bunu gösterdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir