Efsane dizinin oyuncuları yıllar sonra buluştu… “Başlama yine ‘öpeceğim’ diye”

14 yıl boyunca ekrana gelen Bizimkiler dizi bugün hala akıllarda. Birbirinde usta isimlerin rol aldığı dizinin oyuncuları Binnur Şerbetçioğlu ve Ali Uyandıran bir ortaya geldi.

Dizide ‘Halis’ ve ‘Dilek’ karakterine hayat veren ikili hasret giderdi.

Eski günleri anan Binnur Şerbetçioğlu buluşmadan fotoğrafları toplumsal medya hesabından paylaştı.

Şerbetçioğlu, yayınladığı karelerin altına, ‘ Dumkof ve Dilek’, “Başlama yeniden ‘öpeceğim’ diye” notunu düştü.

İkilinin buluşması toplumsal medyada büyük ilgi gördü. Dizinin takipçileri sürpriz buluşmayı ‘Özlemişiz’ yorumlarıyla beğendi.

 
‘BİZİMKİLER’ OYUNCULARINA NE OLDU

‘Bizimkiler’ dizisi 14 yıl boyunca Türk televizyonlarında yayınlanmış, birkaç istisna dışında, yayınlandığı günlerin daima birincisi olmuş, izleyicinin en beğendiği, en çok ve en uzun müddetle izlediği dizi olma rekorunu uzun mühlet elinde tuttu. Dizinin yayından kaldırılmasının akabinde birtakım oyuncular büyük bir boşluğa düştü. İşsizlik ve çeşitli hastalıklarla uğraş günleri başladı… Gerisi gerisine bir devrin en tanınan ve sevilen oyuncularının ‘dram’ ve vefat haberleri gelmeye başladı.

GÜZİN ÇOĞARAN

‘Bizimkiler’ dizisiyle tanınan tiyatro ve sinema oyuncusu Güzin Çorağan, 2022 yılının kasım ayında 79 yaşında ömrünü yitirdi. Bizimkiler’de canlandırdığı Ulrike/Ulviye rolüyle geniş kitlelerin tanıdığı Çorağan, 1943 doğumluydu..

AYKUT ORAY

Dizide ‘Katil’ olarak tanınan ve çok sevilen Aykut Oray, sinema şenliği için gittiği Köyceğiz’de otel odasında meyyit bulundu.

GÜZİN ÖZİPEK(BABANNE)

‘Bizimkiler’ dizisinin 12 yıl boyunca saygın ve sevecen babaannesi Leyla Hanım’ı muvaffakiyetle canlandırdı. Ünlü oyuncu lenfbezi tümörüne ve teneffüs yetmezliğine yenik düşerek 13 Ağustos 2000 tarihinde 75 yaşında ortamızdan ayrıldı.

YAMAN OKAY

Yaman Okay, Şükrünün karısı Nazan’ın bir baltaya sap olamamış ağabeyi Nazım rolündeydi. Yaman Okay 1993 yılında ömrünü yitirdi.

SAVAŞ YURTTAŞ

Dizide ‘yengeç’ lakabıyla tanınan Savaş Yurttaş, Nisan 2002’de kansere yenik düştü.

ORHAN ÇAĞMAN

Evin büyükbabası Hüsnü rolündeki Orhan Çağman 1997’de vefat etti.

MEHMET AKAN

Huysuz ve cimri apartman yöneticisi Sabri bey yani Mehmet Akan 2006 yılında ortamızdan ayrıldı.

SAVAŞ DİNÇER

Yine dizinin en değerli karakterlerinden olan Şükrü’yü canlandıran Savaş Dinçel de 20 Aralık 2007’de bir kalp krizi sonucunda ortamızdan ayrıldı.

AYTON SERT

1997 yılında bir beyin ameliyatı esnasında kaybettiğimiz sanatçı, dizide Davut Usta’nın dükkânına çıkma gereç taşıyan, el otomobilli bir garibanı canlandırmıştı.

OKTAY SÖZBİR

“Sus iblis kırarım boynuzunu ha!” “Halil Pazarlama” Halil” kelamlarıyla hatırladığımız Oktay Sözbir, Şubat 2006’da ortamızdan ayrıldı.

LATİFE SARUHAN

Sabri Bey’in kayınvalidesini canlandıran Latife Saruhan 2001 yılında ortamızdan ayrıldı.

UĞURTAN SAYINER

Türk televizyon tarihinde unutulmaz bir yere sahip olan ‘Bizimkiler’ dizisinde Cemil karakterine hayat veren tiyatro sanatkarı Uğurtan Sayıner, 2021 yılında hayatını yitirdi. 77 yaşındaki Sayıner, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle tedavi görmüştü.

HALİT AKÇATEPE

Efsane dizide Halit Akçatepe “Sıfırcı Nazif” Edebiyat Öğretmeni Nazif Güngör rolünü canlandırdı. Televizyon tarihine damga vuran usta oyuncu 2017 yılında hayata gözlerini yumdu.

ÖZGE ÖZBERK

Dizide uzun müddet Ali’nin bir dargın bir barışık yaşadığı sözlüsü Zeynep’i canlandıran Özge Özberk, daha sonra BKM’ye dahil oldu. Çemberimde Gül Oya dizisiyle yıldızı parlayan, Özberk, Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı AROG VE GORA sinemalarında rol aldı.

ERCAN YAZGAN(KAPICI CAFER)

” Buyruuuun” sözleri ve üzerinden yıllarca çıkartmadığı gömleğiyle dikkat çeken Ercan Yazgan, uzun müddettir tedavi gördüğü hastanede 8 Mart 2018 tarihinde hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı son olarak ‘Bana Masal Anlatma’ sinemasında rol aldı.

GÜLER ÖKTEN

Doktor Türkan’ı oynayan Güler Ökten, efsane diziden sonra bir çok dizi ve sinema sinemada rol aldı.

ATILAY ULUIŞIK (ALİ)

Atılay Uluışık ise, diziye 11 yaşında bir çocuk olarak başladı.Televizyon izleyicisinin gözünün önünde büyüyen Uluışık, sürpriz bir halde evlendi. Lakin memnunluk uzun sürmedi. 

ERDİNÇ DİNÇER

Dizinin meraklı muhasebe müdürü Ergun’u canlandıran Erdinç Dinçer’in diziden sonra hayatı kolay olmadı. Uzun mühlet işsiz kaldı. Dinçer, siroz hastalığı nedeniyle hayatını yitirdi.

ERDAL ÖZYAĞCILAR

Dizide Şükrü’yü canlandıran Erdal Özyağcılar, tıpkı karakterle anılmak istemediği için rolünü Savaş Dinçel’e devretmişti. Ünlü oyuncu çok sayıda dizi ve sinemada rol aldı.

UMUR BUGAY

On üç yıl aralıksız devam eden efsane dizi ‘Bizimkiler’ ile ‘Türk TV’lerinde en uzun mühlet devam eden dizi’ rekorunu kıran Umur Bugay’ın işleri çok düzgün gitmedi. Bugay’ın son dizisi ‘Şölen’, birinci kısmın akabinde yayından kaldırıldı. Dizinin ömrünün yalnızca bir kısım olmasına kızan ünlü üretimci da mesleği bıraktı. Umur Bugay, 2019 yılında ortamızdan ayrıldı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir