Erdoğan’ın masasındaki son anket

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen son anketlere nazaran Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisinin oy oranını açıkladı. Erdoğan’ın son oy oranının yüzde 52, AK Parti’nin ise yüzde 42 olduğunu tabir etti.

A Haber canlı yayınında son anketlere ait değerlendirmelerde bulunan Mustafa Şen, “AK Parti olarak bizim oranımız 42, bu iki ayda 40 bandına oturmuş durumda.” dedi.

“GENÇLERİN İLGİSİ HİÇBİR VAKİT KOPMADI”

“Cumhur İttifakı toplamımız 50’nin üzerinde.” diyen Şen, “Cumhurbaşkanımız ise 52 düzeyinde. Cumhurbaşkanımıza AK Parti seçmeninin dışında da oy geliyor. Global liderliği bunu besliyor. Gençlerin AK Parti ile olan bağı hiçbir vakit kopmadı. Zaman zaman AK Parti ortalamasından açıldı ama tekrar toparlandı ve neredeyse 40’a yanlışsız geliyor. AK Partiye oy veren gençlerin oranı neredeyse AK Partiyi takip eden 2 muhalefet partisinin toplamı kadar.” sözlerini kullandı.

KURTULMUŞ: ÖNEMLİ YÜKSELİŞ İÇİNDEYİZ

Seçim anketi sonuçlarıyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da, son 3 aya dikkat çekmişti. Kurtulmuş, “Elimizdeki bilgiler son 3 ay içerisinde AK Parti’nin önemli bir yükseliş içinde olduğunu gösteriyoruz. Kamuoyu yoklamalarını biliriz, hangi algıların oluşturulmak istenildiğinin farkındayız.” formunda konuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir