Fatih Erbakan Adnan Oktar’ı savundu: Taciz yaptığına dair bir tane görüntü var mı, kitapları gayet güzel, yerinde

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, katıldığı yayında suç örgütü lideri Adnan Oktar ile ilgisine dair sorusuna “Adnan Oktar’ın taciz yaptığına dair bir tane manzara var mı? Ben doğal Adnan Oktar’ı savunacak değilim. Kitapları çok hoş, çok yerinde” karşılığını verdi.

Fatih Erbakan tv100’de Az Evvel Konuştum programında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı. Fatih Erbakan, kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen ve ferdî cürümleri ile örgüt yöneticiliğinden toplam 8 bin 658 yıl mahpus cezasına çarptırılan Adnan Oktar’la ilgili soruya da karşılık verdi.

Erbakan’ın yıllar evvel çekilmiş görüntülerde suç örgütü lideri Adnan Oktar’dan bahsettiği anlar gündem olmuştu. Bu bahse dair soruyu cevaplayan Erbakan, “Adnan Oktar’ın taciz yaptığına dair bir tane manzara var mı? Ben olağan Adnan Oktar’ı savunacak değilim. Kitapları pek hoş, pek yerinde” sözlerini kullandı.

Erbakan, Adnan Oktar’la ilgili sorular soran Işık’a reaksiyon göstererek, “Ben tabi Adnan Oktar’ı savunacak değilim, siz mevzuyu çarpıtmayın. Büsbütün burada ittifakla ilgili, Tekrar Refah Partisi’nin durumuyla ilgili şeyler için çıktık” sözlerini kullandı.

Candaş Tolga Işık’ın “Adnan Oktar’ın bir yapıtını birine tavsiye eder misiniz?” sorusuna “Ederim tabi. Zira kitabın kendisinde bir eza yok.” diyen Erbakan, “Kitabın üzerinde Adnan Oktar yazması, epey mağdur bayan, epey çocuk. Bunlar sizi rahatsız etmez mi?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Tabi ki rahatsız edebilir lakin aslında bu kitapları şu anda bulmaları mümkün değil. Bir yerde varsa da bu kitapları yakalım, çöpe atalım manasına gelmez. Kitabın, kağıdın, cildin bir kabahati yok.”

Işık’ın “20 yıldır bu kümeye operasyon yapılıyor, bir tane tape, kaset ortaya konamadı deyip savunuyorsunuz” kelamlarına “Bu söylediklerinizle ilgili bir tane kaset çıkartılması gerekirdi bence.” diyen Erbakan, “Bir tane Adnan Oktar’ın taciz yaptığına dair imaj var mı?” sözlerini kullandı.

‘ADNAN OKTAR’I SAVUNACAK DEĞİLİM’

Candaş Tolga Işık’ın “10 yaşında bir çocuğun annesinin çocukla konuştuğu ve kendisinin Adnan Oktar’la evlendireceğine dair konuşmalar var. Bunlar olağan mi?” sorusuna ise Erbakan şu cevabı verdi:

“Ben olağan Adnan Oktar’ı savunacak değilim, siz mevzuyu çarpıtmayın. Büsbütün burada ittifakla ilgili, Yine Refah Partisi’nin konumuyla ilgili şeyler için çıktık. Mevzuyu Adnan Oktar’a getiriyorsunuz.”

Işık’ın “Ben sizin Adnan Oktar’a ilginizi anlamaya çalışıyorum” kelamlarına ise Erbakan, “Ben Adnan Oktar’ın müridiymişim üzere mevzuyu daima oraya getirmenize gerek yok. İlgimi anlattım size. Kitapları pek hoş. Kitapların içindeki bilgilerin bir kabahati yok. Yanlışsız her vakit doğrudur” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir