Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı birçok ülke için ‘rol model’ oldu

Kompleks tesis olarak Avrupa’da bile benzeri olmayan Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı, birçok ülke tarafından örnek alınıyor ve tesisteki atölyelerde sunulan hizmetler hayata geçiriliyor.

Libya, Fas, Fildişi, Tunus ve Iraklı engelli dernek başkanları, akademisyenler ve engelli federasyon başkanları “Engelli ve Otizmli kişilerin Entegrasyonu İçin Arap Organizasyonu” kapsamında Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nı ziyaret etti.

Daha önce de tesisi ziyaret eden heyet, 40 branşta 1600 engelli kursiyer için sunulan yeni hizmetleri yerinde görme imkanı buldu. Tüm bu hizmetleri ülkelerinde uygulamaya başlayan heyet, yetkililerden yeni atölyeler ve terapi modelleriyle ilgili bilgi aldı.

 

“Tesisteki atölyeleri ve hizmetleri ülkemize taşıyoruz”

“Engelliler Sarayı’nı rol model olarak ülkelerinde uyguladıklarını ifade eden heyet,  ziyaret sırasında duygularını şöyle dile getirdi:

“Engelliler Sarayı engelli bireylerin günlük hayatını kolaylaştıran, toplum hayatına katılımına ve farkındalık oluşmasına katkı sunan örnek bir tesis. Daha önce yaptığımız ziyaret sırasında inceleme yaptığımız ve bilgi aldığımız hizmetleri ve atölyeleri ülkelerimize taşıdık. Ülkelerimizdeki engelli bireyler ile aileleri yaptığımız bu çalışmaları memnuniyetle karşıladılar. Tesis, engelli bireyler konusunda bizlere güzel bir örnek oluşturuyor. Engelli bireylere hizmet sunma konusunda bizim de ufkumuzu açan çalışmalarından ve misafirperverliklerinden dolayı Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’e ve ekibine teşekkür ediyorum”

Tesisteki atölyeleri gezen, çalışmaları yakından inceleyen heyet, ayrıca Bağcılar Belediyesi Başkanlık Binası ile Çanakkale Zafer Müzesi’ni ziyaret etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir