Fransız bakan Playboy’a poz verdi! Siyasette kıyamet koptu…

Fransa’da bayan Bakan Marlene Schiappa’nın erotik Playboy mecmuasına poz vermesi sert yansılara neden oldu.

Le Parisien, Başbakan Borne’un, durumdan hoşlanmadığını ve Bakan Schiappa’yı arayarak, Playboy’un ön sayfasındaki röportaj ve fotoğrafının bilhassa de toplumsal isyan bağlamında, güzeline gitmediğini söylediğini aktardı.

Başbakan Elisabeth Borne, Bakan Schiappa’yı arayarak durumdan duyduğu rahatsızlığı lisana getirdi. Bunun üzerine Fransa Toplumsal ve Dayanışma İktisadı ve Vakıf Hayatından Sorumlu Devlet Bakanı Schiappa, Twitter hesabından “Gericiler ve ikiyüzlülerin güzeline gitse de gitmese de Fransa’da bayanlar özgürdür” iletisini paylaştı.

40 yaşındaki bayan bakan, Twitter mesajında, “Kadınların kendi vücutları üzerindeki istediklerini yapma hakkı (tasarruf hakkını) her vakit ve her yerde savunulur. İkiyüzlülerin ve gericilerin güzeline gitse de gitmese de Fransa’da bayanlar özgürdür” tabirlerini kullandı.

Schiappa, mecmuanın 6 Nisan perşembe günü yayınlanacak sayısında bayan hakları üzerine uzun bir röportajın yanı sıra beyaz bir elbise giyerek ön sayfa için poz verdi.

Fotoğraflı röportajın hükümet içinde bilhassa bayanlar ortasında krize neden olduğu belirtiliyor.

Konuya vakıf bir kaynağa nazaran, Schiappa’nın mecmua için pozlar verdiği ve Fransız bayrağına sarıldığı dört fotoğrafı daha vardı.

Ancak Playboy, gelen yansıların tesirini azaltmak için cuma günü kapağının yalnızca bir kısmını yayınladı.

Bakan Schippa’nın ofisinden yapılan açıklamada da, “Uzun beyaz bir elbise giymiş. Bu durum tüm fotoğraflar için geçerli” denildi.

Enflasyonla ilişkili problemlerin günden güne arttığı ülkede muhalefet partilerinin milletvekilleri de kelam konusu duruma reaksiyon gösterdi.

Emeklilik yaşı protestolarının devam ettiği ülkedeki toplumsal krize atıfta bulunulan haberin devamında, “Borne’un yakın etrafından öğrendiğimize nazaran, başbakan bunun hiç uygun olmadığını, hele hele içinde bulunduğumuz devirde hiç uygun olmadığını kendisine bildirdi” sözleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir