Galatasaray’da Erden Timur’dan Fenerbahçe’ye Szymanski ve Zaha cevabı! Transferlerde son durum: Icardi, Rashica, Fred, Uğurcan, Günay…

Galatasaray, forma kol sponsorluğu kapsamında GKN Kargo ile anlaştı. Sarı-kırmızılıların, 2023-2024 döneminde yurt içi, Ziraat Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında forma sol kol sponsoru GKN Kargo olacak. Sponsorluk muahedesinin imza merasimi RAMS Park’ta düzenlendi. Merasime Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur ve GKN Kargo Yönetim Kurulu Lideri Gökhan Akyürek katıldı.

“GALATASARAY’IN ŞAMPİYONLUKLARI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Toplantıda konuşan Gökhan Akyürek muahededen ötürü memnun olduklarını söz ederek, “Türkiye’nin güzide kulübü Galatasaray’a sponsor olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bir şampiyonluğun akabinde yeni dönemde Galatasaray’ın yanında olmak bizim için çok bedelli. Bu sponsorluk bizim için bir imzadan daha ötesini tabir ediyor. Bizler de Galatasaray’ın hem Avrupa’da hem de Türkiye’de şampiyonlukları için maddi ve manevi ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

ERDEN TİMUR: SPONSORLUKLAR ÇOK ÖNEMLİ

Sponsorluk için GKN Kargo’ya teşekkür eden Erden Timur, “Başarılı bir dönem geçirdik, şampiyon olduk. Bu yılki gayemiz bunu daha da ileriye taşımak. O yüzden de güçlü işbirlikleri bizim için kıymetli. Gayemiz hem güçlü hem sürdürülebilir işbirlikleri. Bu manada GKN Kargo üzere kesiminde çok kıymetli bir isim olan markayla Galatasaray’ımızın bu türlü bir işbirliğine gitmesi bizim açımızdan da çok mutlu edici. Bu türlü sponsorlukların daha çok devam etmesi lazım. Zira Türkiye’de spor tutkusu çok fazla. Gelir olarak ise gerideyiz. Bunu bu tip işbirlikleriyle daima geliştirmemiz lazım. Futbol iktisadı bu işin sürdürülebilirliğini belirleyen şey. GKN ailesine, tüm çalışanlarına, paydaşlarına, yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Daha birlikte yapacağımız çok şey var. İnşallah hoş ve uzun yıllar sürecek bir birliktelik olur. Gökhan Bey, farklı transferlerde öteki katkılarının da olmasını istediğini bana söyledi. Her iki taraf için de iyi uğurlu olmasını temenni ediyorum” sözlerini kullandı.

Erden Timur, soru – karşılık kısmında şu açıklamaları yaptı:

“GALATASARAY’A BÜYÜK ZİYAN VERİYORUZ”

Her şey teyit edilmeden ortaya atılan tweetler, yapılan haberler işimizi zorlaştırıyor. Menajerler burayı takip ediyor. Yavaş yavaş yeni kargolar gelebilir lakin İngiltere’den değil. Galatasaray taraftarı daima haber almak istiyor ben anlıyorum lakin ortak bir halde Galatasaray’a büyük ziyan veriyoruz. Bu yüzden transferler uzuyor.

SELEHATTİN BAKİ’YE ZAHA VE SZYMANSKI CEVABI

Selahattin Baki’nin açıklaması hakikat bir açıklama değil. ZAHA transferinden sonra şöyle ya da bu türlü bir şey demedik. Zaha ile ilgili sakat haberleri çıktı. Oyuncunun adale sakatlığını herkes biliyor. Bu gerginliğin beslenmesini hakikat bulmuyoruz. Sebastian Szymanski Florya’ya gelmedi. Bu transferde biz bu sayının üzerine çıkamayacağımızı söyledik. Bunun yazılı hali var zati isterseler bunu da sunarız. Her hangi bir formda Florya’ya geldi falan yanlışsız şeyler değil. Oyuncu karar verme sürecindeyken hocalarla görüşür. Zaha’daki olanları anlatmak istemiyorum. Zaniolo olayında palavra yanlış şeyler söylendi yanlışsız değil. Yoksa bu tarafta çok daha farklı şeyler var. Herkesi daha iyi bir lig başlangıcı için itidalle olmaya davet ediyoruz.

ICARDI NE VAKİT GELECEK?

“Önümüzdeki günlerde muhakkak olacak. Eşinin uçuş durumuyla alakalı durum var. Fakat yakındır.”

RASHICA AÇIKLAMASI

Milot Rashica’nın kulübüyle görüşüyoruz. Yanlışsız sayılar olmadan yapmak mantıklı değil. Rashica da bizi istediği için bugün yarın anlaşacağız.

GÜNAY İÇİN ANLAŞTIK

Günay Güvenç’in transferi için anlaştık. Sayılar esasen açıklanmıştı. Sarsıntı nedeniyle ekstra bir ödeme yapacağız. Kendi tarafımızdan. Bizim kiralık vereceğimiz oyuncularla ilgili muahedeyi bekliyoruz.

UĞURCAN’A TEKLİF YAPILDI MI?

Muslera, Galatasaray’ın kıymetli efsanelerinden birisi. Yıllarca bu kulübe hizmet etmiş çok kıymetli bir Galatasaraylı. Süreç içerisinde neler gelişir bilemeyiz. Uğurcan’la ilgili rastgele bir teşebbüsümüz olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir