Günebakan Anne Şehir’de masa tenisi turnuvası

KOCAELİ (İGFA) – Kadınların çeşitli etkinlikler yaptıkları yerlerden biri olan Anne Kent Merkezleri, düzenlenen müsabakalarla eğlenceli ve bir o kadar keyifli anların yaşanmasına neden oluyor. Bu kapsamda Gölcük Günebakan Anne Kent Merkezi iştirakçileri masa tenisi turnuvasında yarıştı. Renkli ve keyifli imajların yaşandığı turnuvada bayanlar gerilim atarken eğlendi. Turnuvanın son gününde ise finale kalan iştirakçiler nefes kesen uğraşlarıyla profesyonel atletlere taş çıkarttı.

ANNELERE AKTİFLİK, ÇOCUKLARA EĞİTİM

Anne Kent Sağlıklı Ömür Projesi kapsamında vilayet genelinde bulunan Anne Kent Merkezleri’nde bayanların idarede temsili, kentin ekonomik, sosyal-kültürel yaşama daha faal iştiraki emeliyle fizikî aktivite (step-aerobik, pilates, zumba, sağlıklı ömür yürüyüşleri, obezite ile gayret programı ve ileri yaş egzersizleri), rekreaktif faaliyetler, eğitim hizmeti, okul öncesi sınıflar, yetişkin hobi atölyeleri, diyetisyen hizmeti, fizyoterapist hizmeti sunuluyor. Anne Kent Merkezlerinde bulunan Anne Yanı Sınıfları (okul öncesi sınıfları) ile anneler gün içerisinde etkinliklere katılırken çocuklar sınıflarda uzman eğitmenler tarafından okul öncesi eğitimle destekleniyor.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ DE VERİLİYOR

Bu merkezlerde tıpkı vakitte vatandaşların katılabileceği danışmanlık hizmetleri, eğitim hizmetleri, sosyal-kültürel etkinlikler ve fizikî aktivite programları düzenleniyor. Danışmanlık hizmetleriyle ferdî yetişkin danışmanlığı, çocuk-ergen danışmanlığı, aile danışmanlığı ve sağlıklı beslenme danışmanlığı hizmetleri sunuluyor. Eğitim hizmetleri bünyesinde Keyifli Kent Okulları başlığı ile Mutlu Ebeveynler Okulu, Memnun Çocuklar Okulu, Mutlu Evlilikler Okulu ve Aile Atölyeleri düzenleniyor.

ÇOCUK GELİŞİM ATÖLYELERİ

Çocuk gelişim atölyeleri kapsamında çocuk zumbası, hareketli hayaller atölyesi, drama atölyesi, at biniş eğitimleri, minik kâşifler atölyesi, minik eller atölyesi, dans ve ritim atölyesi, bağlama atölyesi, mental aritmetik, düşümde drama ve akıl oyunları atölyeleri ile çok farklı hususlarda çocukların bilgi, marifet ve duygusal gelişimlerine katkı veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir