Hikmet Karaman’a hakaret eden sanığa ceza

Kayserispor’da geçen dönem vazifede olan teknik yönetici Hikmet Karaman’a 6 Mart’ta toplumsal medya hesabından hakarette bulunan Erkan D. hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütülerek iddianame düzenlendi. İddianame kapsamında, ‘sesli yazılı yahut imajlı bir mesaj ile hakaret’ kabahatinden 3 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

DHA’nın aktardığına göre Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına sanık Erkan D. katılmadı. Hikmet Karaman’ın şikayetçi avukatı ise salonda hazır bulundu. Sanık Erkan D., evvelki sözünde, “12 yaşında yeğenime oyun oynaması için telefonumu veririm. Hesap bana ilişkin lakin paylaşımı yeğenim yapmış. Suçsuzum” dedi.

Mahkeme hakimi Birol Küçük, sanık Erkan D.’yi, ‘sesli yazılı yahut manzaralı bir mesaj ile hakaret’ cürmünden 75 isimli gün karşılığı 1500 TL para cezasına çarptırdı. Hakim sanığın sabıkasız olması nedeniyle cezasının kararın açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir