iPadOS 16 ve macOS 13 için Ventura’nın çıkış tarihi belli oldu

Apple, geçtiğimiz hafta itibariyle iPhone’lar için yesyeni işletim sistemi iOS 16’yı resmen yayınlamıştı. iOS 16’nın yayınlanmasıyla birlikte Apple sahipleri doğal olarak öbür Apple aygıtları için yayınlanacak işletim sistemlerini beklemeye başladı.

Webtekno’nun haberine göre WWDC 2022’de duyurulan iPadOS 16 ve macOS 13 Ventura’nın da iOS 16’dan sonra çıkış tarihleri belirli oldu. Apple, yeni işletim sistemlerini bu sonbaharda yayınlayacağını açıkladı. Gelin çıkış tarihlerini çabucak öğrenelim.

iPad OS 16 ve macOS 13 Ventura, Ekim ayında yayınlanacak

Apple’ın resmi sitesinde yer alan bilgilere nazaran iPad’lerin yeni işletim sistemi iPadOS 16 ve Mac bilgisayarların yeni işletim sistemi macOS 13 Ventura, bu Ekim ayında resmen yayınlanacak. Lakin Ekim ayının hangi günü olduğuna dair şimdi bir bilgi yayınlanmış değil.

Önümüzdeki ay Silikon Vadisi devinin bir aktiflik düzenlemesi ve bu aktiflikte yeni iPad Pro’yu, yenilenmiş bir Mac küçük ve Mac Pro’yu ve bütçe dostu bir iPad modeli tanıtması bekleniyor. Yakın vakitte Logitech, kazara yeni iPad Pro’nun 12,9 inç ve 11 inç olmak üzere iki farklı model ile piyasaya sürüleceğini duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir