Irkçı ve cinsiyetçi söylemleri gündeme gelen Mel Gibson listeden çıkarıldı

67 yaşındaki ABD’li aktör Mel Gibson, ABD’nin New Orleans kentinde düzenlenecek Mardi Gras şenliğinde mareşal olarak misyon alacaktı.

Her yıl Büyük Perhiz periyodundan evvel düzenlenen bu geçit merasiminde mareşal olarak isimlendirilen ünlüler bulunuyor. Fakat organizatörler, Gibson’ın isminin geçmesinin akabinde “önemli geri bildirimler” aldıklarını ve bunların kimilerinin çeşitli tehditler içerdiğini söyledi.

Her yıl düzenlenen Mardi Gras Şenliği, birbirinden farklı kıyafetler giyen iştirakçilerle renkli bir manzara sunuyor.

Endişelendiklerini belirten baş organizatör Dan Kelly, “binicilerimizin, özel konuklarımızın ve bizi sokaklarda karşılayan herkesin güvenliği için Mel Gibson, 2023 geçit törenimizde eş-büyük mareşal olarak yarışmayacak” dedi.

GEÇMİŞİ EPEYCE KARIŞIK

Geçmişte birçok farklı olaya ismi karışan Gibson, 2006 yılında Los Angeles ilçe şerif yardımcısına antisemitik ve cinsiyetçi hakaretlerle kelamlı olarak saldırdı. Alkolizm tedavisi görmeden evvel sözcüsü aracılığıyla iki defa özür diledi.

Winona Ryder da Mel Gibson’ı suçluyor…

2010 yılında da, o zamanki kız arkadaşı Oksana Grigorieva’yı tecavüzle tehdit etti. Teze nazaran ona, “Bir küme zenci tarafından tecavüze uğrarsan, bu senin yanılgın olacak.” dediği bir kayıt yolladı. Ünlü oyuncu, o yıl Grigorieva’ya bir akında daha bulunduktan sonra sonra darp suçlamasına itiraz etmediğini argüman etti ve kendisine yönelik aile içi şiddet suçlamaları düştü.

Ünlü aktris Winona Ryder da, Gibson’ın bir partide kendisine, Yahudi olduğu için, “O fırın kaçaklarından değilsin değil mi?” dediğini öne sürdü. Gibson, bunun bir palavra olduğunu söyleyerek kelam konusu iddiayı hiçbir vakit kabul etmediğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir