Jean-Paul Boetius kimdir? Jean-Paul Boetius’un sağlık durumu nasıl?

Jean-Paul Boetius, 22 Mart 1994 yılında Rotterdam‘da doğdu. HOV/DJSCR altyapısında futbola başlayan Boetius 2012 yılında Feyenoord kadrosuna transfer oldu. 2015-2017 yılları ortasında FC Basel’de forma giydi. 2017 yılında KRC Genk’e kiralandı. 2017-2018 yıllarında Feyenoord forması giydi. 2022 yılında Hertha Berlin’de forma giymeye başladı.

JEANPAUL BOETİUS’UN SIHHAT DURUMU NASIL?

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) gruplarından Hertha Berlin’de forma giyen Jean-Paul Boetius’ta testis tümörü saptandı.

Kulüpten yapılan açıklamada, dün uygulanan ürolojik testlerin akabinde 28 yaşındaki Hollandalı futbolcuda testis tümörü saptandığı kaydedildi.

Yaz transfer periyodunda Hertha Berlin’in takımına katılan kanat oyuncusunun yarın bir operasyon geçireceği ve bir müddet alanlardan uzak kalacağı aktarıldı.

Sportif yönetici Fredi Bobic, Hertha ailesi olarak futbolcunun yanında olduklarını belirterek, “İlk başta duymak ne kadar güç olsa da Jean-Paul’un en kısa vakitte güzelleşip ortamıza döneceğine dair umut doluyuz. Dönene kadar bizim tam takviyemizi alacak.” tabirlerini kullandı.

Bu yaz Ajax’tan Borussia Dortmund’a transfer olan Sebastien Haller’de de testis tümörü saptanmış, tümörün makus huylu olması nedeniyle kemoterapiye başlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir