Kaddafi’nin oğlu Hannibal hastaneye kaldırıldı

Hannibal Kaddafi’nin kuzeni Ahmed Bumenyar Kaddafi, açlık grevindeki Hannibal’ın Lübnan’ın başşehri Beyrut’taki Hotel Dieu Hastanesi’nin acil kısmına kaldırıldığını söyledi.

Lübnanlı Şii din adamı Musa es-Sadr ve beraberindeki 2 kişinin 1978’de Libya’da kaybolmasına ait dava kapsamında 8 yıldır Lübnan’da tutulan Hannibal Kaddafi’nin açlık grevini sürdürmekte kararlı olduğunu söz eden Bumenyar Kaddafi, “Hannibal’a yöneltilmiş bir suçlama bulunmuyor. Olay meydana geldiğinde esasen üç yaşındaydı.” dedi.

Libya’nın Şam Büyükelçisi Muhammed Şaban, Hannibal Kaddafi’nin 3 Haziran’da açlık grevine başladığını duyurmuştu.

KADDAFİ 2015’TEN BERİ LÜBNAN’DA TUTUKLU

Hannibal Kaddafi, Aralık 2015’te Suriye’den dönerken Lübnan’ın Beka Vadisi’nde silahlı kümeler tarafından kaçırıldı ve sonra hür bırakıldı.

Libya’da 1978’de kaybolan Şii İmam Sadr’ın akıbetini araştıran Lübnanlı yetkili makamlar, olayla ilgili bilgi sahibi olduğunu düşünerek Hannibal’i tutukladı ve Beyrut’ta sorguladı.

Sadr’ın ortadan kaybolduğu 1978’de şimdi 3 yaşında olan Hannibal, Lübnanlı yetkililer tarafından Sadr olayının netleşmesi konusunda potansiyel bir anahtar olarak görülmeye devam ediyor ve hala Lübnan’da hapishanede tutuluyor.

Hannibal Kaddafi, Muammer Kaddafi’nin karısı Safiye, oğlu Muhammed ve kızı Ayşe üzere Kaddafi ailesinin ihtilal sırasında komşu ülke Cezayir’e kaçmayı başaran isimlerinden.

Hannibal Kaddafi, Lübnanlı eski fotomodel Elin Sekaf ile evli. Bir erkek ve kız çocuk sahibi çiftin evliliği, Kaddafi idaresinin “Arap Baharı” ile devrilmesine kadar kapalı kalmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir