Kaftancıoğlu: Kaybedecek bir şeyimiz yok, keskin bir dil kullanacağız

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri gündem olmaya devam ederken, 28 Mayıs’taki ikinci tıp cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili Millet İttifakı bileşenlerinden de değerlendirmeler gelmeye devam ediyor.

Fox TV’de İlker Küçükkaya’nın ‘Çalar Saat’ programına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu biçimde:

“Kemal Bey kazanacak ve kazanmak zorunda da. 28 Mayıs’taki seçimler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlık ve yokluk seçimi olacak. Bizim vatandaşımıza ulaşacak örgütümüz, hudutlu medya kuruluşumuz var. Kurban Bayramı’nda 15 bin lira vereceğimiz bizim ona ulaştırmamamız için medya organları var.

‘EVET, KESKİN BİR LİSAN KULLANACAĞIZ’

Kaybedecek bir şeyimiz yok, daha keskin bir lisan kullanacağız evet. Bu seçimde dün izlediğim için söylüyorum; Yeni Şafak’ta PKK’nın üst seviye yöneticisi Duran Kalkan’ı yayınlanıyor, terör örgütü propagandası yapıyor, sonra ‘CHP teröristlerle işbirliği yapıyor!’ deniliyor. ‘Hadi oradan’ derler adama.!

‘Öcalan’ı hür bırakacaklar’ diye kara propaganda yaptılar. Osman Öcalan’ı televizyona çıkaran kimdi? Abdullah Öcalan terör örgütünün kurucusudur. Katılaşmış bir cezası var mıdır, vardır. Şu an cezasını çekiyor mudur? Çekiyordur. Kemal Kılıçdaroğlu’nun özgür bırakma yetkisi yoktur, yapmaz da. Osman Öcalan’ı televizyona çıkaran kimdi? Onların iktidarda kalabilmek için yaptıklarını, biz kazanmak için yapmayacağız.

Kılıçdaroğlu önde olduğu halde Anadolu Ajansı Erdoğan’ı önde başlattı. Seçimleri kazanmak için kara propaganda dahil her şeyi yaparlar.

28 Mayıs’ta manipülasyona müsaade vermeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir