Kız kardeşlere ‘havuzda taciz’ davası: Sanık ilk duruşmada tahliye edildi!

Belçika’da yaşayan C.A., eşi, kızları E.A. ve S.A. ile 15 Ağustos’ta Manavgat’taki 5 yıldızlı otele tatile geldi. Otelin havuzunda yüzen 2 kız kardeşe, 20 Ağustos’ta, birebir otelde tatilde olan Akif K., sarkıntılık yaptı.

Akif K., argümana nazaran, havuzdaki kız kardeşlerin bacaklarına dokundu. Havuzdan çıkarak olayı anlatan kızların babası C.A. ile kuzenleri B.B., Akif K. ile tartıştı. Otel vazifelileri ortaya girdi, durum jandarmaya bildirildi. Şikayet sonrası Akif K., jandarma takımlarınca gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen Akif K., çıkarıldığı  Manavgat 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklandı.

‘ALKOLLÜYDÜM’ BAHANESİ

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianame hazırladı. İddianamede, şüphelinin; olay günü havuzda E.A. ve S.A.’nın birkaç sefer yüzerek altlarından geçtiği, bu sırada kızların bacaklarını ellediği ve daha sonra kızların önünde yüzeye çıktığı anlatıldı. Olaya ait otelin güvenlik kameraları incelendiğinde ise şüphelinin tekrar kızların olduğu yere gerçek yüzdüğünün görüldüğü belirtildi.

Şüphelinin sözünde ise olay günü alkollü olduğu için olanları hatırlamadığını, havuzda insanların birbirine değebileceklerini söylediğini, kendisinin küçük çocuğu olduğunu ve bu türlü bir şeyi yapmayacağını öne sürdüğü kaydedildi.

İddianamede, şüphelinin ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından 8 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi. İddianame, Manavgat 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

‘KİMSEYİ TACİZ ETMEDİM’

Manavgat 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanan davanın birinci duruşmasına sanık Akif K., SEGBİS ile katılırken, salonda tarafların avukatları da hazır bulundu. Kimlik denetiminin akabinde söz veren Akif K., “Olay tarihinde alkollüydüm lakin kimseyi taciz etmedim. Havuz kalabalıktı. Benim hatırlamadığım kısım arbede anına kadar olan kısım. Manzara kayıtlarında aleyhime olan konuları kabul etmiyorum. İmajlarda görünen dörtlü şezlong ailemle kullandığım şezlongdur. Eşyalar da aileme aittir” dedi.

Akif K., dava sonunda ceza alması durumunda kararın açıklanmasını geri bırakma kararını kabul edeceğini belirtti.

ADLİ DENETİMLE SERBEST

Sanık avukatı da CD inceleme tutanağını kabul etmediklerini belirterek, “İçeriğindeki tespitler yanlıştır, aksiyonun oluşuna ait rastgele bir tespit yapılamamıştır. Müvekkil olay anında alkollü olduğu için denetimsiz bir biçimde devrilmiştir, yalnızca imgelerde 1 kere batıp çıktığı görülmüştür” diye konuştu. 

Mağdurların avukatı ise sanığın kabahatinin sabit olduğunu belirterek cezalandırılmasını talep etti. Sözlerin akabinde mahkeme heyeti, sanık Akif K.’nin yurt dışına çıkış yasağı konularak isimli denetim kuralıyla tahliyesine, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın davaya katılma talebinin kabulüne karar verip, duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir