Kızılcık Şerbeti ekibi Fatih Altaylı’nın programına katıldı! Kızılcık şerbeti ile ilgili söyledikleri şaşırttı:’Yılmaz Güney…’

Fatih Altaylı’nın bu haftaki konukları; SHOW TV’nin reyting rekorları kıran dizisi ‘Kızılcık Şerbeti’nin başarılı oyuncuları Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman, Aliye Uzunatağan ve Ceren Yalazoğlu Karakoç oldu.

Kızılcık şerbeti ile ilgili söyledikleri şaşırttı. Kızılcık Şerbeti dizisini bir de oyunculardan dinleyin. İşte ayrıntılar…

“Bıçak sırtı bir hikâye”

‘Kızılcık Şerbeti’nde ‘Kıvılcım Arslan’ karakterine hayat veren Evrim Alasya, Fatih Altaylı’nın “Senaryo birinci size geldiğinde ne düşündünüz?” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Çok güç ve çok riskli ve bıçak sırtı bir kıssa. Bir sefer üretimcimiz Faruk Turgut bu taşın altına elini sokmuş. Ben 1980 periyodu çocuğuyum, o devirden bugüne o ötekileştirmeyi çok fazla derinden yaşadık. Altındaki problemimiz aslında bu coğrafyanın ana sıkıntıları: Ötekileştirme, birbirimizi kabul etmeme ve yüzleşme. Rolü kabul ederken hiç korkmadım. Bu senaryonun kederi benim de derdim. Oynadığım karakter aslında bir taraftaymış üzere duruyor fakat o karakterin diğerleriyle karşılaştıktan sonraki evrilmesi beni çok heyecanlandırdı. Nereleriniz katıysa oralarınızı törpüler hayat ve bir yerlere evrilirsiniz.”

‘Yılmaz Güney’in sinemalarıyla başladı lakin unutuldu’

‘Kızılcık Şerbeti’nde ‘Sönmez’ karakterine hayat veren Aliye Uzunatağan ise, “Bu senaryosunun en büyük başarısı gerçekçiliği. O kadar gerçek ki bu olay. Geçen gün bir hanımefendi beni yolda çevirip, ‘Benim kızım tıpkı şeyi yaşıyor’ dedi bana. Herkes kendi, örf, adet ve inancına nazaran yaşamalı ve biz de birbirimize hürmet duymalıyız. Ayna tuttu bu dizi o yüzden sevildi. Hem muhafazakar hem de seküler bir aile anlatılıyor dizide. Senarist iç içe geçiriyor aileleri, ben de dizide anneanneyi oynuyorum. Torunlarıma daima orta yolda ‘biz karışamayız, onların örf adet ve inançlarına’ diyorum. Gerçekçiliği çok güç öğrendik. Bir devir Yılmaz Güney’in sinemalarıyla başladı lakin unutuldu. Senaryoyu birinci okuduğumda sahiden bayıldım” sözlerini kullandı.

‘Bu kadar gerçek bir kıssaya bağlandım’

‘Kızılcık Şerbeti’nde ‘Alev Arslan’a hayat veren Müjde Uzman da, “Kızılcık Şerbeti’ o kadar tatlı tatlı gerçekçi ki… Olağanda ben bir şey izlerken gerçekçilik peşinde koşmam. Hatta tam aykırısı yeteri kadar ‘gerçek’ görüyorum hayatta derdim. Bilim kurgu seyretmeyi severim, en azından öbür bir hayat daha görmek için. 20 yıldır kesimin içindeyim. Elimi taşın altına sokmak, artık kurgu değil de gerçek bir şeyi yansıtmayı ben de istedim. O kadar hayranım ki bu işe. Ben bu dizide bir an gülerken bir an kanım donuyor. Herkesin dönüşebileceğini, herkesin değişebileceğini, kimsenin kusursuz olmadığını herkesin içinde bir meleğin, bir şeytanın olabileceğini lakin ne olursa olsun birlikte yaşamamız gerektiğini anlattığı için ben birinci kere bu kadar gerçek bir kıssaya bağlandım” biçiminde konuştu.

“Çok heyecanlandım”

‘Kızılcık Şerbeti’nin ‘Doğa’sı Sıla Türkoğlu, “İlk senaryo geldiğinde ‘Ben bu işin bir modülü olmak istiyorum’ dedim. Çok heyecanlandım. Bir yandan çok tehlikeli, bir yandan da beşerler bizim vermek istediğimiz bildirisi algılayacak ve bizi sevecek sayacak. Sağ olsun kederimize ortak oldular ve sevdiler” dedi.

‘Özünde yeterli bir insan’

‘Kızılcık Şebeti’nin ‘Pembe’si Sibel Taşçıoğlu, canlandırdığı karakter ve dizi hakkındaki görüşlerini şöyle lisana getirdi: Dizi iki farklı kültürün ailenin birbirini manaya süreçlerini anlatıyor. Sokakta seyirciden sempatik bir tutum geliyor fakat benim aile içindeki davranışlarım nedeniyle kızdıkları da oluyor. ‘Pembe’ ezberden giden bir bayan. Aslında verdiği yansılar tipik Anadolu bayanı reaksiyonu. Özünde âlâ bir insan.

Kızılcık Şerbeti’nde ‘Nursema’yı canlandıran Ceren Yalazoğlu Karakoç ise, “Dizinin rahatsız eden tarafı bu kadar gerçekçi olması” dedi. Karakoç, “Sette çok hoş bir aile ortamı var” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir