Maltepe’de başıboş köpekler mahallelinin kabusu oldu! Gelene geçene böyle saldırmışlar

Maltepe Altayçeşme Mahallesinde boş toprakta yaşayan çok sayıda köpek mahallede yaşayanların kabusu oldu. Sokakta yürüyen mahalle sakinleri teze nazaran araçların ortasından çıkan köpeklerin saldırısına uğradı. Yaralanan mahalle sakinleri tedavi altına alındı.

SALDIRI ANLARI KAMERADA

Belediyeye müracaat yapıldığını lakin rastgele bir tahlil üretilmediğini söyleyen mahalle sakinleri, başıboş köpekler için tahlil bekliyor. Köpeklerin mahalle sakinlerine saldırdığı o anlar güvenlik kamerası tarafından görüntülenirken, ekmek almaya giden site vazifelisi Cemal Genç, akınlara karşı sopalı tedbir aldı.

“GEZEMİYORUZ ARTIK BURALARDA”

Yaşananları anlatan site vazifelisi Cemal Genç, “Köpek eşimi ısırdı. Ben ve eşim sopayla geziyoruz. Dün akşam da birini ısırdı. Gezemiyoruz artık buralarda. Sopayla kendimizi savunuyoruz. Bir büyük köpek vardı eşimi ısıran, onu belediyeyle irtibata geçerek aldırdım. Buraya bir tedbir alınmasını istiyoruz. Eşimin bacak kısmını ısırdı; 15 gündür meskende yatıyor. Yürüyemez halde. Her sabah bu formda ekmek almaya gidiyorum. Maalesef dehşetli hayalimiz. Olağanda eşim bakıyordu fakat gidemiyor Giderken de mecbur sopa alıyorum yanıma” dedi.

“BİRÇOK BİREYE SALDIRDI; ÖNEMLİ YARALANMALAR OLDU”

Mahalle sakini Kıvanç Yücekan ise, “Çok saldırganlar, küme halinde geziyorlar. Yaklaşık 6-7 köpek var. Biz yolda yürüyemiyoruz. Elimizde sopa olmadan akşam yürüme talihimiz olmuyor. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Daha evvel yetkililere müracaat yapılmış, lakin bir tahlil bulunamadı. Eşimi bacağının gerisinden ısırmaya çalıştı. Eşim çantasıyla müdahale ettiğinde kaçtılar. Çok sessizce geliyorlar. Çok sayıda kişi yaralandı. Birçok bireye saldırdı. Önemli yaralanmalar da oldu. Çocuklarımızla yürüyemiyoruz. Geçen gün bana da saldırdı. Otomobilin üstüne kendimi güç attım. Hayvanlar elbette dostlarımız fakat bunlar küme halinde gezdikleri için farklı davranıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir