Marmara Üniversitesinden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diploması hakkında açıklama: Şakkadanak Necmettin verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diploması, Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Yükseköğretim Kurulu lideri olarak 2007 ve 2011 yılları ortasında vazife yapan Yusuf Ziya Özcan, Erdoğan’ın üniversite diplomasına ait açıklamalarda bulunmuştu.

halktv.com.tr muhabiri Seyhan Avşar’a konuşan Yusuf Ziya Özcan, YÖK Başkanı olduğu sürede merak ettiği bahislerden birinin Erdoğan’ın üniversite diploması olduğunu tabir etmişti. Özcan, Erdoğan’ın diplomasını ‘kişisel merakı’ nedeniyle araştırdığını belirterek “Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşlara sordum. ‘Hocam tek bir tane kayıt yok’ dediler” demişti.

Marmara Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 1 Kasım 1991’deki resmi başvurusu üzerine gerekli inceleme ve süreçler yapıldıktan sonra periyodun rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz ve dekanı Prof. Dr. Ömer Faruk Batırel‘in imzalarıyla diplomasının verildiğini bildirdi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmara Üniversitesinden mezuniyeti ve diploması hakkında görsel ve yazılı basın ile toplumsal medyada yer alan bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması için kamuoyunun yanlışsız bilgilendirilmesi gereksiniminin ortaya çıktığı belirtildi.

Açıklamadaki Necmettin Batırel ayrıntısı dikkat çekti. AKP destekçisi iktisat müellifi Necmettin Batırel, yıllar evvel ekonomist Prof. Özgür Demirtaş ile çıktığı televizyon programında ‘Merkez Bankası’nın yerinde olsam şak diye doları satarım’ kelamlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Programın akabinde Necmettin Batırel’in ismi, toplumsal medyada “Şakkadanak Necmettin” olarak anılmaya başlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir