“MHK Başkanını korkutunca tavrı değişti”

Galatasaray’ın lider adaylarından Fırat Develioğlu Divan Şurası’nda yaptığı konuşmalarda MHK için yaptıkları teşebbüslerden bahsetti.

“MHK bizi doğramaya başlayınca kulübümüzden bunları durdurucu nitelikte açıklama ve hareketler gelmezken biz insiyatif alarak müsbet delillerle MHK başkanı hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yanlış anlamayın TFF’ye müracaat değil. Örgütlü Hatalar Savcılığı’na hata duyurusunda bulunduk” diye konuşan Develioğlu, bu teşebbüsten sonra MHK’nın tutumunun değiştiğini tez etti.

Fırat Develioğlu, MHK için yaptıkları teşebbüsün itirafını şu biçimde anlattı:

“Hatırlarsınız kupada Başakşehir karşısında saf dışı bırakıldığımız maçı.Bu maç bardağı taşıran son damla oldu.

MHK bizi doğramaya başlayınca kulübümüzden bunları durdurucu nitelikte açıklama ve hareketler gelmezken biz insiyatif alarak müsbet delillerle MHK başkanı hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yanlış anlamayın TFF’ye müracaat değil. Örgütlü Cürümler Savcılığı’na hata duyurusunda bulunduk. Bu teşebbüsten sonra ekibimizin yanlış hakem kararlarıyla doğranma konusu kapandı. Yapılan kusurlar insani yanılgı boyutuna düştü. Yani ligin birinci on haftasında lehimize tek bir penaltı verilmedi. Çatır çatır doğranmaya başladık. Nereye gideceği belirliydi. Hakkımız olan bahisler vardı. Dubois’nın ayağına basılma konusu vardı. Sonra Erden Bey bir teşebbüste bulundu. Fakat ondan sonraki 16 maç sonunda da bununla ilgili bir sakinlik oluşmadı. Ta ki ne vakte kadar. Gittim kabahat duyurusunda bulunduk. Bunun için telefon dinlemeleri, HTS kayıtları, kent içi kamera hareketleri, banka hareketleri, akrabalarının banka hareketleriyle ilgili taleplerimiz oldu. Alışılmış ki bir insanı hakikaten sanki bundan sonrası için bu halime devam etmemem mi lazım yahut cürüm işliyorsam kanıt bırakmamam mı lazım üzere ruh haline sevk eden bir teşebbüs. Ligin birinci 10 haftasında lehimize bir tek penaltı verilmedi. Bu teşebbüsü yaptıktan sonra 10 hafta, hakkımız olan 7 penaltıyı aldık. Birinci 10 hafta sıfırız. Son 10 hafta, 7 oyuncumuz sarı kart hududunda Fenerbahçe maçına kadar yalnızca Boey sarı kartı ihlal etti. O da fazla değeri olmayan bir maçta. 6 oyuncumuzu biz Fenerbahçe maçına kadar tam takım getirebildik. Bunlar olmadı. Biz burada kayrıldık falan değil, bizim oyuncumuz dikkat ediyor lakin daha evvelki doğranma olayı kalktı. Biz hakkımızı, hukukumuzu koruyabildik. 10 hafta kırmızı kart görmedik. Bir tek Zaniolo, o da kırmızı kart olan bir kırmızı karttı. Biz alanda doğranmadık. İnsani yanılgılar oldu mu, oldu. Lakin Başakşehir’de saf dışı bırakılmamız konusu kapanmış oldu. Kayırılmadan hakkımız olan maç idarelerini görmeye başladık. Palavraysa ya da yanlışsa söyleyin. Artık bunların hepsini evet ben yaptım derim lakin onu demiyorum. Bunlar Galatasaray’ın ortak aklı. Ben saikle bunları yaptım. Geçmişte edilen küfürler bana, taktirler bize gelsin.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir