Mudanya’da kaçak yapılaşmaya geçit yok 

Mudanya Belediyesi kent genelinde yapılan kaçak ve imara aykırı yapılarla ilgili mücadelesini aralıksız olarak sürdürüyor. Yasal süreçleri tamamlanan yapıların, ekiplerce yıkım işlemleri gerçekleştiriliyor.

Mudanya Belediyesi ilçe genelinde kaçak yapılar ile olan mücadelesini aralıksız sürdürüyor. Mudanya Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince kent merkezi ile kırsal bölgelerde kaçak ve mevzuata aykırı yapıldığı tespit edilen yapılar, yasal süreçlerinin tamamlanmasının ardından yıkılıyor.  Son olarak Kumyaka Mahallesi’nde 2 kez taş istinat duvarı 3 kez ise betonarme yapısı mühürlenen yapının, 3194 sayılı İmar Kanunu’na muhalefet ve imar kirliğine sebep olduğu gerekçesiyle yıkımı gerçekleştiriliyor.
“AMACIMIZ SAĞLIKLI BİR KENTLEŞME”
Mudanya Belediyesi olarak ilgili yasa ve mevzuat hükümleri doğrultusunda işlemlerin yapıldığını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Kaçak yapıların yıkımı için yasal süreç başlatıyoruz. Bakanlığın belirlediği yasaları uygulama yükümlülüğümüz var ve bu yıkımları yaparak görevimizi yerine getiriyoruz” dedi.  Mudanya’yı yaptıkları imar planı çalışmalarıyla geleceğe sağlıklı bir şekilde taşımak istediklerinin de altını çizen Türkyılmaz, “İlçemizi modern şehirciliğin gereklilikleri ile buluşturmak, günümüz koşullarına ve gelecekteki ihtiyaçlara cevap verecek bir kent yaratma hedefindeyiz. Bu doğrultuda kentimizin sağlıklı yapılaşmasını sağlama yönündeki kararlılığımız devam edecek” diye konuştu.

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir