Nagehan Alçı’nın İyi Parti kulisi: Akşener’in İmamoğlu’na gösterdiği yakınlık, konuşmasındaki “85 milyon” vurgusu neyin işareti?

HaberTürk müellifi Nagehan Alçı, İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener’in, mahpus ve siyasi yasak cezası verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na gösterdiği dayanağın akabinde yapılan spekülasyonlarla ilgili parti kulislerinde neler konuşulduğunu yazdı.

Alçı’nın aktardığına nazaran, “İyi Parti’nini ileri gelenlerinin” Akşener’in İmamoğlu’na takviyesini; “Genel Liderimizin yapısı bu türlü, sevgisini de öfkesini de net belirli eden biri, samimi ve dobra bir insan, orada Ekrem Bey’in uğradığı haksızlıktan çok rahatsız oldu” diye açıkladı. “Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı Ekrem İmamoğlu’nu mu destekliyor Akşener? Gösterdiği yakınlık, konuşmasındaki ’85 milyon’ vurgusu neyin işareti?” soruslarını irdeleyen Alç,ı yazısının devamında da kulislerden edindiği şu bilgileri aktardı:

“İYİ Partili kaynaklara nazaran Meral Hanım’ın adaylık konusunda katiyen rastgele bir angajmanı yok. 6’lı Masa’dan ortak bir kararın çıkmasını çok önemsiyor. ‘Ortak’ sözünün altını bilhassa çiziyorlar UYGUN Parti’deki genel hava CHP’lilerin Kemal Bey’in adaylığını tartışmaya dahi açmama tarafındaki odunsuz kararlılığının tansiyonu olumsuz bir formda yükselttiği tarafında. Nasıl ki Meral Hanım kendi adaylığından feragat ettiyse CHP’nin de kendi genel liderlerinin adaylığı konusunda daha esnek ve tartışmaya açık olmasını bekliyorlar ve şu hatırlatmayı yapıyorlar: Belediye liderleri CHP rozeti taşıyabilir lakin resmi olarak bizim de içinde olduğumuz ittifakın oyları ile seçildiler.”

Alçı, Akşener’in hakkındaki abartılı ve haksız bulduğu değerlendirmelere yanıtını bu haftaki küme konuşmasında vereceğini öğrendiğini tabir etti.

Yazının tamamını okumak için .


TIKLAYIN – Akşener: 16 milyon İstanbullunun dışında 85 milyon Türkiye’nin de yanında olduğunu görüyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir