O Şimdi Vekil Olacak! Recep Tayyip Erdoğan Vekil Aday Adayı

Samsun’da yaşayan Recep Tayyip Erdoğan, 21 yıl evvel yan yana fotoğraf çektirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın partisinden 14 Mayıs’ta yapılacak 28’inci Dönem Milletvekilliği seçimleri için aday adayı oldu. 24 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi Kısmı’nda eğitim gördü.

Recep Tayyip Erdoğan, 2002’de Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti vilayet başkanlığı açılışında fotoğraf çektirdi.

Samsun’da oturan Recep Tayyip Edoğan, AK Parti Vilayet Başkanlığı’na gelerek milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptı.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi Kısmı’ndan mezun olan ve Milletlerarası Ticaret ve İşletmecilik Kısmı’nda yüksek lisans yapan Erdoğan’ı, başvurusu sırasında annesi Nebahat Erdoğan, babası Ahmet Erdoğan ile arkadaşları yalnız bırakmadı.

“Cumhurbaşkanımızla bebekliğimden bir fotoğrafımız var”

Yaklaşık 10 yıldır AK Parti teşkilatları içerisinde yer aldığını söyleyen Erdoğan, ‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette gençlere yer vermek, ustalığın şiarındandır kelamından hareketle bugün burada bulunuyorum. 2002 yılında partimizin vilayet binasının açılışında Cumhurbaşkanımızla bebekliğimden bir fotoğrafımız var’ dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, 2002’deki fotoğraflarını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gösterirken.

Erdoğan’ın babası Ahmet Erdoğan ise, ‘Recep’in ismini öncelikle recep ayında doğduğu için koyduk. Cumhurbaşkanımıza olan sevgimizden ötürü da Tayyip ismini de ekledik. Soyadımız da Erdoğan. Oğlumun doğduğu dönemlerde Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı devrinde ceza aldığı bir periyottu. Ona takviye gayeli Samsun’dan ses vermek istedik’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir