Ormandaki gizem: Kilolarca makarnayı kim döktü?

ABD’nin New Jersey eyaletinde ormana 230 kiloluk makarna bırakıldı. Old Bridge’te yaşanan ve kaynağı şimdi belirlenemeyen olayı kamuoyuna duyuran Nina Jochnowitz isimli kişi, belediye meclis seçimlerinde aday olduğu süreçte seçim kampanyasında tanıştığı bir kişinin kendisini geçen hafta arayıp, “Derenin kenarına atılmış bir yığın makarna var” dediğini anlattı. Bölgeye giden bayan, yoldan yaklaşık 10 metre uzaktaki makarnaları gördü.

Atılan makarnaların uzunluğunun 7,5 metreyi bulduğunu aktaran Jochnowitz, belediyeyi mevzuya ilgili bilgilendirdi ve yaklaşık 230 kilogram tartısında olduğunu kestirim ettiği makarnaların fotoğraflarını Facebook’ta paylaştı. Olayın duyulmasının akabinde çöpü kimin attığına dair pek çok varsayım yürütülse de makarnayı ormana kimin attığı netleşmedi.

‘SANIRIM ORMANI BESLİYORLAR’

CNN International’a bahisle iligili açıklamada bulunan kasabanın mali işlerden sorumlu ismi Himanshu Shah, ormanda kilolarca makarna yığınları bulunduğunu teyit ederek makarnaların bir saatten kısa bir müddette temizlendiğini duyurdu. Makarnanın pişmiş olduğuna ait tezlere da değinen Himanshu Shah makarnanın pişmiş olmadığını, sadece yağmurdan ıslandığını söyledi.

Nina Jochnowitz, makarnayı kimin attığını öğrendiğini, bu kişinin ismini açıklamayacağını ve failin bir işletme olmadığını belirtirken, Daily Beast haber sitesinin aktardığına nazaran, NJ.com’a konuşan bir kişi, hayatını kaybeden annesinin konutundan kilolarca makarna çıkaran bir kişinin imajların güvenlik kameralarına yansıdığını, makarnanın muhtemelen pandemi sırasında stoklandığını söyledi. Old Bridge kasaba yetkilileri ise şimdi bu savı doğrulamadı.

Old Bridge’teki Via Sposito isimli İtalyan restoranının sahibi Anthony Esposito ise faille ilgili hiçbir fikri olmadığını tabir ederek, “Sanırım bunu kim yaptıysa ormanı besliyor” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir