Osman Korkmazel: ‘Fark geldi, sıkıntı bitti…’

Fenerbahçe Üstün Lig’de meskeninde oynadığı maçlar da rahat kazanacağı maçları, eza içinde bitiriyor. Son Kayserispor maçını rahat yense de, tribünle pek keyif alamamıştı. J.Jesus bu duruma nasıl bir tedbir alacak, merakla bekliyorum. Alanyaspor’da F.Farioli idaresinde biraz dert yaşasa da, son 3 maçta aldığı 7 puanla üst sıralara yanlışsız aldı.

J.Jesus tekrar küçük dokunuşlarını yapmış; bu kere Kayserspor maçının hamle çizgisi değişmiş. Neler göreceğiz bakalım? Alanyaspor’da F.Farioli taze oyuncular sürdü alana. Dayanılmaz bir başlangıç, iki ekipte süratli futboldan ödün vermiyor. Lakin Fenerbahçe, mükemmel taraftarının da harika takviyesiyle o denli bir vites arttırdı ki, tutabilene aşk olsun. Ve dk. 5 Alanyaspor’ da 1 değil, 2 kusur üst üste; Rossi ikramı harcar mı? Bastı plaseyi ve grubunu 1-0 öne geçirdi. Alanyaspor akıcı oyundan ödün vermiyor ancak savunma sınırı çok yanılgı yapıyor çok, işte kornerden gelen topa geç atak, bu defa kurnaz G.Henrigue kafayı yapıştırdı, 2-0. Bu kısımdan sonra Alanyaspor biraz gözükür üzere oldu atak alanında ancak sonuç alıcı bir şey yapamıyordu. Dk. lar 45’i gösterdiğinde penaltı kazandı Fenerbahçe, J.Pedro’nun yumuşak vuruşunu, R.Runarsson çıkardı. Devre biterken akşamın adamı M.Crespo o denli bir gol attı ki; bu çocuk her şeyi hak ediyor bilinsin istedim…

İkinci yarıya 2 hoca da, oyuncu değişimiyle başlamadı. Fenerbahçe o süper taraftarının da takviyesiyle, 3’ncü bölgede cirit atıyor. Alanyaspor baş edemiyor bir türlü, F.Farioli farkında değil. Değişime gitsene kardeşim. Bak J.Jesus çabucak atağını yaptı ve Lincon ile İrfan Kahveci’yi oyuna dahil etti. Bastırıyorlar yeniden oy oy, 74 de o denli bir gol attılar ki, oyuna taze giren Lincoln-İrfan can işbirliği ve Valencia’nın dokunuşu 4’ledi Fenerbahçe. Durmak yok, bu defa de Rennes maçının fatihi İrfan Can enfes bir gole imza attı ve farkı 5’e çıkardı. Tribünlerden bitmek bilmeyen Arda sesleri o da 82’de alanda. Yeni giren Batshuayi o denli bir gol kaçırdı ki, 6 olur mu? Bu kadar fark kâfi; bu farklı sonuç ile ikinci yarılar da çok yaşadıkları, ‘sıkıntı’ da sona ermiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir