PETA’dan kadınlara ‘Et yiyen erkeklerle seks yapmayın’ çağrısı

Hayvan hakları örgütü Hayvanlara Etik Muamele İçin Uğraş Edenler (PETA), et yiyen erkeklerin sera gazı emisyonundan sorumlu olduğunu belirterek bayanları, et yapan erkeklerle seks yapmamaya davet etti.

“DÜNYAYI KURTARMAK İÇİN SEKS BOYKOTU”

The Telegraph’ta yer alan habere göre, PETA’nın Almanya şubesi, bilim dergisi Plos One’da geçen yıl yer alan bir makaleye işaret ederek “erkeklerin daha fazla et yemeleri sebebiyle kirliliğe bayanlara oranla yüzde 41 daha fazla neden olduğunu” vurguladı.

PETA, bayanların “dünyayı kurtarmak için et yiyen erkeklerle seks boykotuna” başlaması gerektiğini söyledi.

PETA Almanya’dan Daniel Cox, babaların “erkekliği” et tüketimiyle bağdaştırdığını sav ederek “Hepsini tanıyoruz. Bira şişeleri ve 700 Euro’luk ızgaralarındaki 70 Cent’lik sosislerini tutan barbekü masalarıyla banliyö babaları” tabirlerini kullandı. Cox, çocuklarına yaşamaya paha bir dünya bırakabilmek için erkekleri vegan olmaya çağırdı.

Cox, “Toksik maskülenliğin iklime ziyan verdiğine dair bilimsel delil bulunuyor. Tüm et yiyen erkekler için seks ya da üreme yasağı bu kapsamda manalı olacaktır” dedi.

PETA’NIN ÖNERİSİ REAKSİYON ÇEKTİ

PETA’nın önerisi Almanya’da yankı uyandırdı. Muhafazakâr parti Hristiyan Toplumsal Birliği’nden (CSU) siyasetçi Florian Hahn “Et yiyenlerle seks yasağındansa bölücü ideolojilere sahip olma yasağı olmalıdır” dedi.

Almanya’nın en çok satan tabloid gazetesi Bild’in kapağına da taşınan teklif, “Radikal hayvan hakları aktivistlerinin mantığına nazaran, stadyumda sosis söyleyen bir kimse, yazları ızgara yapmayı seven biri ya da şnitzelsiz yapamayan kişi üremeye bedel değildir. Delice bir önerge” ifadeleriyle reaksiyon çekti.

Bild’e konuşan sosis satıcısı Jessica Stahl, “Ne diyeceğimi bilmiyorum, bayanlara erkeklerden daha fazla sosis satıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir