Pınar’ın katili Adli Tıp Kurumu’na “son kez görmek için” gitmiş

Milliyet’ten Damla Güler’in haberine nazaran Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Metin Aydın ve Pınar’ın ailesi katıldı. Sanığın duruşma salonuna getirildiği anda hudut krizi geçiren kardeşi Kezban Damar küfür edince mahkeme başkanı tarafından salondan çıkarıldı. Hakkındaki suçlamaları okunan sanık Metin Aydın savunmasına, “Allah’tan rahmet ve ailesine başsağlığı diliyorum” diyerek başladı. Pınar Damar’ın amcasının kızı Nurgül Damar ile 7 yıldır dini nikah ile evli olduklarını anlatan Aydın, “Nurgül ve Pınar ile 10 yıl evvel birebir iş yerinde çalışırken tanıştık” dedi.

CİNAYETTEN BİR GÜN EVVEL BİRLİKTE YEMEK YEMİŞLER

Pınar Damar ile 5 yıldır ilgi yaşadıklarını argüman eden sanık Metin Aydın, “Nurgül bağlantımızı bilmiyordu. Lakin iki kere Pınar’ın bana attığı, ‘Beni ne kadar seviyorsun?’ ve ‘Benimle evlenir misin?’ halindeki bildirileri yakaladı. Nurgül’le tartıştık. Fakat biz Pınar’la kardeş üzereyiz diyerek geçiştirdim” dedi. Pınar Damar’ın eşini kıskandığını ve son 2 yıldır kendisine baskı yaptığını söyleyen sanık, “Nurgül şüpheleniyordu ancak emin değildi. Olay Pazartesi günü oldu. Biz Cumartesi ve Pazar akşamları Nurgül, Pınar ve ben birlikteydik. Son akşam Nurgül ile birlikte Pınar’ın kardeşiyle kaldığı konuta yemek yemeğe gittik” dedi.

“BOĞAZINI SIKTIM”

Mahalleden çıkana kadar konuşmadıklarını söyleyen sanık Metin Aydın, “Tuvaleti olduğunu ve müsait bir yerde durmamı istedi. Ben de ıssız bir yerde durdum. Muhtaçlığını giderip geldi. Otomobile binince ‘Sen bana nasıl hesap sorarsın. Sen evvel evdekini gönder’ deyip küfür etmeye başladı” dedi. Sanığın sözü üzerine araya giren mahkeme başkanı; “O saate kadar küfür etmedi de 1 saat sonra mı sana hakaret etmek aklına geldi” diye sorunca sanık, “Sarhoştu” diye karşılık verdi. Pınar Damar kendisine küfür edince sonlandığını söyleyen sanık, “Sinirlerime hakim olamadım. Bir tokat attım. Tokat atınca daha çok agresifleşti. Daha çok küfür etmeye başladı. Ben de boğazını sıkarak, ‘sus’ dedim. Bayıldı. Sarhoş olduğu için uyudu sandım. 5-10 dakika sonra uyandırmaya çalıştım fakat uyanmadı” dedi.

HAKİM: “HEM OTOMOBİL KULLANIP HEM NASIL BOĞAZINI SIKTIN?”

Üye hakimin; “Tek elle mi boğazını sıktın?” sorusuna, “Önce tek elle sonra iki elle sıktım” diyen sanığa bu kez mahkeme başkanı, “Bir insanı boğarak öldürmek kolay değildir. Hem otomobil kullanıp hem iki elinle nasıl boğazını sıktın?” diye sordu. Sanık ise, “Nasıl oldu bilmiyorum. Sarhoş olduğu için herhalde çabucak bayıldı” dedi.

“ÇOK SEVDİĞİM BİR İNSANI KAYBETTİM”

Pınar Damar’ın öldüğünü anladığında çok üzüldüğünü anlatan sanık Aydın, “Dünyam başıma yıkıldı. Çok sevdiğim insanı kaybettim” dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı; “Çok uğraşmışsın kaybetmek için” diye yanıt verdi. Çok pişman olduğunu söyleyen sanık, “İstemeden oldu. Bir anlık sonla oldu” dedi.
Pınar Damar’ın telefonunu ve eşyalarını o anlık sonla otomobilden attığını söyleyen sanık otopsi raporunda ortaya çıkan cinsel akın suçlamasıyla ilgili ise, “O gece ilgiye girmedik. Bu suçlamayı kabul etmiyorum. Sperm örneklerim Pınar’ın üzerinde nasıl çıktı anlamış değilim. Cinsel organındaki yaraların nasıl olduğunu da bilmiyorum” dedi.“

SON BİR SEFER DAHA GÖRMEK İÇİN İSİMLİ TIP KURUMU’NA GİTTİM”

Pınar Damar’ın cesedinin bulunmasının akabinde ailesiyle birlikte İsimli Tıp Kurumu’nda beklediği hatırlatılması üzerine sanık, “Ben olayın şokundaydım. Pınar’ı son bir defa daha görebilmek için İsimli Tıp Kurumu’na gittim” dedi.

“YEMEĞİMİZİ YİYORDU BU CANİ”

Sanık savunmasının akabinde Pınar Damar’ın ailesine kelam verildi. Birinci kelamı alan baba Mustafa Damar, “Bu adamın sözüne inanıyorsanız size bırakıyorum. Bu caniler bayanları katlediyor. Konutumuza girip yemeğimizi yiyordu bu cani” dedi. Pınar Damar’ın ablası Gülizar Taşdemir de sanıktan şikayetçi olduğunu söyleyerek, “Ben evli olduğum için uzaktaydım. Metin’i tanıyorum lakin kendisini sevmezdim. Ben görüşmüyordum. Kardeşlerim görüşüyordu” dedi.

“BENİ O OTOMOBİLE BİNDİRDİ”

Duruşmanın başında sanığa saldırmaya çalıştığı için salonda çıkarılan Pınar Damar’ın kardeşi Kezban Damar da sözünün alınması için salona çağırıldı. Sanığın sözünün palavra olduğunu söyleyen Damar, “Pınar ile Metin ortasında bir alaka yoktu. Ailecek samimi bir münasebetimiz vardı. Ağabey kardeş üzereydik. Ne olduysa o gece oldu. Bize karşı daima ağabey üzere yaklaşıyordu. ‘Siz benim kızımsınız’ diyordu. Ben olay günü akşam Pınar’a ulaşamayınca sanık ve eşini aradım. Metin ısrarla kayıp müracaatında bulunalım deyip beni karakola götürdü. Beni o otomobile bindirdi” diyerek gözyaşı döktü.

“PINAR’DAN HİÇBİR VAKİT ŞÜPHELENMEDİM”

Metin Aydın’ın dini nikahlı eşi Nurgül Damar da duruşmada şahit olarak dinlendi. Eşinin söylediği üzere Pınar ile bir alakaları olduğunu bilmediğini söyleyen Nurgül Damar, “Hiçbir vakit da şüphelenmedim. Telefonunu da hiç karıştırmadım. Aslında telefonunda şifre vardı. Şifresini de ben bilmiyorum. Pınar sebebiyle hiç arbede etmedik” dedi.

Alınan savunma ve beyanların akabinde orta kararını açıklayan mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir