Protestoları destekleyen İranlı futbol efsanesi Daei’nin ailesinin bindiği uçağın rotası değiştirildi; havalimanında apar topar indirildiler

T24 Dış Haberler

İran’da Mahsa Amini’nin vefatının akabinde başlayan rejim aykırısı protestoları açıkça destekleyen futbolcu Ali Daei‘nin ailesinin Tahran’dan Dubai’ye giden uçuşunun rotası birdenbire değiştirildi ve Daei’nin eşi ve kızı uçaktan apar topar indirildi. 

ISNA haber ajansının aktardığına nazaran İranlı futbol efsanesinin eşi, kızıyla birlikte Tahran’ın İmam Humeyni Havalimanı’ndan havalanan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentine giden bir Mahab Air uçağına bindi.

Daei, ailesinin uçaktan indirildikten sonra tutuklanmadığını belirtti.

Devlet haber ajansı ISNA’ya nazaran uçak, rota değiştirerek Körfez’deki Kiş adasına indi. Daei’nin ailesinin burada uçaktan indirildiği belirtildi. 

Ajansın aktardığına nazaran yargı erki, “İslam İhtilali tersi kümelerle teması ve yaptığı grev davetleri nedeniyle Daei’nin eşi, ülkeden çıkarken yetkilileri bilgilendireceğini taahhüt etmişti” açıklamasında bulundu. 

IRNA da uçağında Kiş’e iniş yaptıktan sonra Daei’nin eşi ve çocuğunun indirildiğini belirtti.

Bir periyot Bayern Münih forması giyen ve ulusal formayla attığı 109 gol, Cristiano Ronaldo tarafından kırılana kadar uzun mühlet rekor olarak kalan Daei, İran’daki protestolara verdiği dayanaktan sonra vefat tehditleri almıştı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir