Sandık sonuçlarının en erken belli olacağı mahalle: 75 seçmen var

DUVAR – Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde tarihi Kaleiçi’nin de yer aldığı, geceleri 10 bin bireye konut sahipliği yapan Tuzcular Mahallesi’nde yalnızca 75 seçmen bulunuyor. Muhtar Uğur Çetin, “Antalya’nın merkezinde yer alan mahallemizde pansiyon, kafeler ve öbür işletmeler olduğu için sayımız az” dedi.

DHA’nın haberine nazaran, Yüksek Seçim Şurası’nın (YSK) datalarına nazaran; 1 milyon 904 bin 636 seçmenin bulunduğu Antalya’da, Muratpaşa ilçesi Tuzcular Mahallesi’nde yalnızca 75 seçmen bulunuyor.

Tarihi Kaleiçi’nde yer alan ve geceleri 10 bin şahsa mesken sahipliği yapan mahallede, seçmenler Dumlupınar Ortaokulu’nda oylarını kullandı.

‘İŞLETMELER OLDUĞU İÇİN SAYIMIZ AZ’

Tuzcular Mahallesi Muhtarı Uğur Çetin, daha evvel 55 seçmenin olduğunu, pandemi sonrası mahallerine taşınan 20 kişi ile seçmen sayısının 75’e çıktığını belirterek, şunları kaydetti:

“Tuzcular Mahallemiz, Antalya’nın bir yüzü pozisyonunda. Tarihi Saat Kulemizden itibaren olan bir mahallemiz. Yalnızca 75 seçmenimiz var. Antalya’nın merkezinde yer alan mahallemizde pansiyon, kafeler ve başka işletmeler olduğu için sayımız az. Mahallemize giriş-çıkış olarak bakıldığında, geceleri 10 bin kişiyi buluyor. Turist sayımız da çok fazla. Burada herkesle iç içeyiz. Kaleiçi’mizi herkese tanıtıyoruz. Mahallemiz, Türkiye’nin Seçmen olarak en küçük mahallerinden biri. Turistik yer olduğu için konaklamamız ve geçişlerimiz çok fazla.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir