Seçimler bitti, söylem değişti… Tuğçe Kazaz’dan “birlik” ve “normalleşme” çağrısı

Eski model Tuğçe Kazaz, seçimler bittiğinden beri süren sessizliğini bozdu. CHP’ye yönelik sert tenkitleri ve AKP’ye verdiği takviye ile medyada yer alan Kazaz, seçimlerin sona ermesiyle birlikte “birlik” ve “normalleşme” iletisi verdi.

Seçimden evvelki söylemlerinde CHP’ye yönelik olarak “Bu basitçe Kılıçdaroğlu ile Erdoğan ortasında verilmiş olan bir seçim değil. Türkiye ve Türkiye düşmanları ortasında verilmiş olan bir seçim”, “Ülkenin lisanını, dinini, kıyafetini, başörtüsünü, hiçbir şeyini beğenmiyorlar.”, “Erdoğan LGBTI’yi destekleseydi, CHP’nin yaptıklarını yapıyor olsaydı siz onu el üstünde taşırdınız” formundaki eleştiriler yapan Kazaz, seçimleri değerlendirdiği görüntüde “Birbirimize yönelik kin ve nefrete tövbe etmemiz gerek” açıklamasında bulundu.

“HEDEF ALDIĞIMIZ ASLINDA MİLLET İTTİFAKI SEÇMENİ DEĞİL”

Millet İttifakı seçmenini gaye almadığını söz eden Kazaz, konuşmasında şunları söyledi:

“Çok şükür, elhamdulillah bu seçimleri Türkiye kazandı. Her ne kadar Millet İttifakı seçmenleri bunu anlamasa da sanal yanılsamalarla ilgili kaygıları olsa da vakit ilerledikçe, ‘Kadınlar kapatılacak mı’, ‘Kız çocuklarının eğitim hakkı ellerinden mi alınacak’, ‘İnanç özgürlükleri kısıtlamalara mı gidecek’ üzere dehşetlerinin yersiz olduğunu gördükçe onlar da Türkiye’nin kazandığının farkına varacaklar. 80 gün içinde iki tarafa ayrıldığımız, çok sert ve çetin bir savaş gerçekleştirdiğimiz için, bu savaşta maksat aldığımız aslında asla ve asla bu coğrafyada farklı renklere ve inançlara sahip, ne olursa olsun yargılamadan baktığımız Millet İttifakı seçmeni bu suçsuz halk değil.”

“BİRBİRİMİZE KARŞI OLAN KİN VE NEFRETE TÖVBE ETMEMİZ GEREK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerindeki bildirilere dikkat çeken Kazaz, “Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanmış adayının rüzgarı vardı, o yüzden hala kutuplaştırıcı telaffuzlarına devam etti. Ancak benim için baz aldığım vazifeye başlama konuşmasındaki birlik davetiydi. Tövbe ettiğin anda o enerjiyi kendinden temizlersin. Bizim de bu türlü birbirimize karşı olan kin ve nefrete tövbe etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’nin yeni yüzyılında müsamaha birlik ve sevgi noktasındaki bildirisini muhalif seçmene verdi ve ‘Artık kutuplaşmayalım’ dedi.” açıklamasını yaptı.

“ADALETSİZLİK, LİKAYATSIZLIK, BAĞIMSIZ YARGI, MÜLTECİ SIKINTIMIZ VAR”

Normalleşmenin gerektiğini söyleyen Kazaz adaletsizlik, KHK’lılar, hukukun üstünlüğü, bağımsız yargı ve liyakatsızlık konusunda bildiriler verdi. Kazaz, “KHK’lılar var, nitekim hatalı olanların cezasını çekmesini isteriz. Adaletsizlikler var hepimizin sinesine dokunan. Hukukun üstünlüğünün inşa edilmesi, bağımsız yargının tekrar hayata geçmesi… Liyakatsizliklerin giderilmesi gerekiyor, devlet kurumlarında ehli olan insanların yer bulması gerekiyor. Mülteci meselemiz var, bu noktada çok badire yaşıyoruz.” tabirlerini kullandı.

“MUHALİF SEÇMENİN ENDİŞELERİNİ GİDERMEK GÜCÜ OLAN TARAFA DÜŞÜYOR”

Seçimin akabinde yüzde 48’lik seçmen içindeki bireylerin tasaları olduğunu söyleyen Kazaz, “En değerlisi, muhalif seçmenin içinde dehşetleri yersiz olabilir lakin bu dehşetlerini gidermek gücü olan tarafa düşüyor” halinde konuştu.

“AKP İÇİNDE YANLIŞ DAVRANANLARLA İLGİLİ PROBLEMLERİMİZ VAR”

AKP’ye yönelik tenkitlerini, seçimden sonraya bıraktığını tabir eden Kazaz, “20 yıllık AKP iktidarı içerisinde yanlış davrananlarla, külfetli davrananlarla idaredeki problemlerimiz muhakkak meselelerimiz var. Bu sıkıntıları kabul etmemiz gerekiyor. Niçin bu meseleleri elimizin karşıtıyla itip sonraya bıraktık? Bu sıkıntılar kullanılarak Kılıçdaroğlu getirilmeye, Erdoğan’ı indirmek üzere kullanılıyordu.” tabirlerini kullandı.

İLGİLİ HABER:

Tuğçe Kazaz’dan Erdoğan’a dayanak: “Türkiye ve düşmanları ortasında bir seçim”

Tuğçe Kazaz: Erdoğan LGBTI’yi desteklese, CHP üzere yapsa el üstünde taşırdınız

Tuğçe Kazaz tekrar CHP’yi gaye aldı: “Halkın başörtüsünü beğenmiyor, Avrupa’yı beğeniyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir