Şişli’de otomobil yayaların arasına daldı: 3 yaralı

Mecidiyeköy’de 1 Mayıs akşamı meydana gelen kazada, aracının direksiyon hakimiyetini kaybeden şoför, kaldırımdaki iki ağaca çarptıktan sonra kaldırımda yayaların ortasına girdi.

DHA’nın haberine nazaran, şoför olay yerinden kaçtı. Kazada 3 kişi hafif yaralandı.

Kaza anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. İmajlarda, süratle gelen arabanın kaldırımdaki ağaçlara çarptıktan sonra kaldırımda yürüyenlere çarptığı anlar görülüyor.

Kaldırımda yürüyen beşerler kendilerini korumak için sağa sola kaçarken, bir kişi ise, havada takla attıktan sonra yere düşüyor. Daha sonra etraftakiler yaralıların yardımına koşuyor.

‘AĞAÇLAR OLMASAYDI FACİA OLURDU’

Görgü şahidi Kasım Arslan “1 Mayıs akşamı saat 19.30 üzereydi. Beyaz bir araba birden hızlanıp evvel okul tabelasına çarptı. Daha sonra iki ağaca çarptı beşerler da fazlaydı. İnsanlara bir şey olmadı. Beşerler kaldırımdan geçiyordu, ağaçlara vurdu. Ben kaçtım burada çorap satan arkadaş vardı onu kurtardım. Otomobilin altına koştum kimse var mı diye. Baktım kimse yok sürücünün kapısını açtım. Bir şeyiniz var mı? dedi. Ben daha sonra başka çocukla ilgilenmeye başladım. Onlar da kaçmışlardı. Araba birden hızlandı son 50 metreden sonra hızlandı. Herhalde hakimiyeti kaybetti direğe çarptı. Şayet 20 santim daha sağdan gelmiş olsaydı insanların ortasına dalacaktı. En az 10-15 kişi otomobilin altında kalırdı. Ağaçlar olmasaydı burada bir facia olurdu” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir