SON DAKİKA… İstanbul’a kar yağışı uyarısı geldi… İstanbul’da kar ne zaman yağacak? Meteoroloji’den fırtına ve yağış uyarısı

MGM İstanbul Bölge Kestirim ve Erken İkaz Merkezi’nce yapılan açıklamada; Marmara Bölgesi ve İstanbul için ikazlar peş peşe sıralandı.

FIRTINAYA DİKKAT!

Son değerlendirmelere nazaran; rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren Trakya’da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), yarın ise İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova etraflarında güneyli istikametlerden vakitle batı ve kuzeybatı taraflardan kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-60 km/saat, yer yer kısa vadeli 70 km/saat) formunda esmesi beklendiği bildirildi.

Yetkililer, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerektiğini bildirdi.

HAVA SICAKLIKLARI 5-10 DERECE AZALACAK

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere nazaran; Marmara’nın Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın tesirine gireceği varsayım ediliyor. Hava sıcaklıklarının 5-10 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

İSTANBUL’DA KARLA KARIŞIK YAĞMUR TESİRLİ OLACAK

Soğuk hava ile birlikte yağışların; yarın, İstanbul ve bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olması, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’nın yüksek kesitlerinde ise yer yer karla karışık yağmur haline olacağı kestirim ediliyor.

Rüzgarın, salı ve çarşamba kuzeyli istikametlerden olmak üzere kuvvetli, salı günü yer yer fırtına formunda esmesi bekleniyor.

MARMARA İÇİN ‘ZİRAİ DON’ UYARISI

​Bölgede çarşamba gününden itibaren hafif, güneydoğusu kısmında (Sakarya ve Yalova) ise kuvvetli zirai don olacağı varsayım ediliyor. Yetkililer, ziraî faaliyetle ile uğraşanlar başta olmak üzere zirai don tehlikesine karşı önlemli olunmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir