Türk Formula pilotu Japonya’da piste çıkacak

Türkiye Araba Sporları Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, açık tekerli yarış serilerinde dünyanın en süratli şampiyonalarından Harika Formula’da Türkiye’yi temsil eden Cem Bölükbaşı, Sportsland SUGO Pisti’nde çaba verecek.

Antrenman ve sıralama tipleriyle yarın başlayacak yarış, pazar günü 51 çeşitten oluşan 13 viraja sahip 3,7 kilometrelik pistte yapılacak çabayla sona erecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cem Bölükbaşı, “Hedefim çaylak dönemimde daha fazla puan elde ederek hem klasmanda üst sıralara çıkmak hem de daha fazla tecrübe kazanmak. Bu seride ülkemizi en güzel halde temsil etmekte kararlıyım ve Türkiye’yi onlara göstermekten memnunluk duyuyorum.” sözlerini kullandı.

Bu dönem serideki beşinci yarışına çıkacak TGM Grand Prix pilotu Cem Bölükbaşı, hazırlıklarını tamamladığını ve gayesinin yarışa ön sıralardan başlamak olduğunu belirterek, “Super Formula’daki birinci dönemimde şu an 5 puanım bulunuyor ve gayem çaylak dönemimde daha fazla puan elde ederek hem klasmanda üst sıralara çıkmak hem de daha fazla tecrübe kazanarak gelecek muvaffakiyetler için düzgün bir yer oluşturmak. Bu, uzun bir seyahat ve bu basamakları emin adımlarla tırmanmakta, böylesine değerli bir seride ülkemizi en güzel formda temsil etmekte kararlıyım.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir