Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yeni sponsorluk anlaşması

İmza merasimi; Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF ve TEMSA yöneticileri ile basın mensuplarının iştirakiyle, Sinan Fazilet Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

İmzalanan mutabakat kapsamında TEMSA önümüzdeki 3 yıl boyunca A Ulusal Grupların sponsorluğunu üstlenecek ve ulusalların yurt içi ile yurt dışında katılacağı karşılaşmalarda sportmenlerin transferlerini de Türkiye’de üretilen TEMSA markalı otobüslerle sağlayacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Ülkemizin en kıymetli kurumlarından TEMSA, önümüzdeki 3 yıl ulusal gruplarımızın resmi sponsoru olacak. 60’tan fazla ülkeye araç ihraç eden, ismini küresel ölçekte duyuran ve kabul ettiren böylesine değerli bir markayla iş birliği yapacağımız için çok heyecanlıyız. Türk basketboluna ve ulusal kadrolarımıza dayanakları için TEMSA CEO’su Sayın Tolga Kaan Doğancıoğlu ve grubuna bir kere daha teşekkür ediyorum.

Başarılarıyla gurur duyduğumuz TEMSA, daima gelişen teknolojisi ve yeni jenerasyon tahlilleriyle örnek bir kuruluş haline gelmiştir. Birinci yerli elektrikli otobüsü geliştirerek ülkemizde öncü olan TEMSA, yaptığı yeni atılımlarla da sektöründe dünyanın lideri olma yolunda ilerliyor.

Camiamızın takdiriyle tekrar misyona gelişimizin üzerinden bir yıl geçti. İkinci periyodumuzun birinci yılını tamamladığımız bugünlerde, sponsorluklar ve basketbol maçlarının daha fazla şahsa ulaşması konusundaki başarılarımızı sürdürüyoruz. İmzaladığımız yeni sponsorluk mutabakatları ve iş birlikleriyle kulüplerimizin mali olarak desteklenmesini, basketbolumuzun geniş kitlelere ulaşmasını sağladık. Basketbol maçlarının televizyon ve dijital yayınlarıyla ilgili birinci devrimizdeki kazanımları devam ettirmenin yanında kıymetli adımlar attık. Bugün bütün liglerimizde oynanan maçların tamamı, gerek televizyon gerekse dijital yayınlarla canlı olarak basketbolseverlere ulaşıyor.

Basketbolumuzu dünyaya tanıtıp, basketbol heyecanını geniş kitlelere yayarken her geçen gün bizimle iş birliği yapan marka ve kurumların sayısının artması gücümüze güç katıyor. Bu manada TEMSA ile yaptığımız iş birliğinin bedeli başka bütün sponsorluklarımız üzere bizler için çok büyük. Ulusal gruplarımızın yeni muvaffakiyetler ve zaferler için bundan sonra yola TEMSA ile çıkacak olması hepimize inanç ve memnunluk veriyor. İş birliğimizin Türk basketboluna güzel olmasını diliyorum.” dedi.

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu ise şu açıklamada bulundu: “Türkiye Basketbol Federasyonumuz ile attığımız bu imzalar, bizim için bir sponsorluktan çok daha öte manalar taşıyor. Bugüne kadar 66 ülkeye ihraç ettiğimiz 15 binden fazla aracımızın her biri başlı başına, Türk endüstrisinin, fabrikamızdaki çalışma arkadaşlarımızın emeğini; bu topraklarda doğup büyümüş bir Türk markasının global vizyonunu yansıtıyor. Bugüne kadar Avrupa’da ve dünyada çok sayıda başarılara imza atmış, hepimize büyük sevinçler yaşatmış ulusal basketbol grubumuz ile böylesine bir seyahate çıkmak bizim için sahiden gurur verici. İnanıyoruz ki bu iş birliğimiz çok daha büyük muvaffakiyetlerin birinci adımı olacak. Daima birlikte, ülkemizle, grubumuzla, yurt dışındaki başarılarımızla gururlanmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir