Türkiye’de gökkuşağı görevden aldırıyor. Öte yandan ABD’de inanılmaz olaylar yaşanıyor

Türkiye’de sık sık amaç gösterilen LGBTİ+ bireyler, bilhassa “Onur Ayı” olarak tabir ettikleri Haziran ayında aşikâr çevreler tarafından maksat gösteriliyor. O denli ki, yalnızca Gökkuşağı süslemesi önünde öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çektirdiği için öğretmenler açığa alınıyor.

Kaliforniya’da yaşayan Abigail Martinez isimli bir bayan, trans çocuğunun kimliğini onaylamadığı için, çocuğunun eyalet tarafından elinden alındığını söyledi. Martinez, “Kızımın trans kimliğini onaylamadığım için Kaliforniya eyaleti onu taciz ettiğimi tez etti ve kızım sevgi dolu konutundan alındı” dedi.

Trans oğluna erkek ismiyle hitap edeceğine dair kelam verdiğini fakat kimliğini onaylamayı kabul etmediği için bunun kâfi olmadığını belirten Martinez, “Kızım, kız bedenine hapsolmuş bir erkek değildi. Akıl sıhhati meseleleri vardı. Kızıma tedavi yerine testosteron verildi. LGBTQ kümesi onu para toplamak için kullandı. Kızım artık fecî bir zihinsel ve fizikî acı içindeydi ve bir trenin önüne atladı. Size yalvarıyorum. Toplumsal cinsiyet ideolojisini övmeyi bırakın” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir