Ücretsiz kırtasiye malzemelerinin dağıtımı başladı


Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun “Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla hareket eden ve eğitimin her kademesine destek olmaya devam eden Kemer Belediyesi, ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemesinin dağıtımına başladı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile eşi Fikriye Topaloğlu, hazırlanan kırtasiye malzemelerini ilk olarak Kemer Merkez İlkokulu’na teslim etti.

Kemer Belediyesi, ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemelerini ücretsiz olarak karşılıyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde başlatılan proje, veliler tarafından da takdirle karşılanıyor.

Belediye Başkanı Topaloğlu, yaptığı açıklamada eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarının olmayacağını her ortamda dile getirerek, eğitimin Kemer Belediyesinin olmazsa olmazlarından olduğunu söyledi.

Okulların açılmasına az bir zaman kaldığını hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Çocukların ve ailelerinin kırtasiye malzemeleri ne olacak diye düşünmelerine gerek kalmayacak. Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da kırtasiye malzemelerini hazırladık. İlk olarak Merkez İlkokulu’na teslim ettik. Anaokulundan sekizinci sınıfa kadar olan çocukların bütün ihtiyaçları hazırladığımız setin içinde mevcut. Bu ülkenin geleceği eğitime bağlıdır. Eğitim güzel olursa ülkenin yaşam şartları da güzel olur. Bunun için Kemer Belediyesi olarak anaokulundan üniversiteye kadar olan tüm öğrencilerimize destek vermeye devam ediyoruz. Çocuklarımıza hayırlı olsun. Kendimde zor şartlar altında eğitim gördüm. Ailelerin kırtasiye için zorlanmasına gerek yok. Çocuklarımızın boyunları bükük kalmasın. Onların bir Necati Hocası var.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir