Yeşilyurt’a yeni bir cazibe merkezi kazandırılıyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Turgut Özal Mahallesindeki 40 dönümlük alanda inşaatı devam eden Yeşilyurt Belediyesi Yeni Hizmet Binası ile Millet Bahçesinin birbirini bütünleştirecek mimari yapıları ve dizaynlarının yanı sıra yeşil alanları, toplumsal, kültürel ve sportif yerleriyle örnek bir yatırım olarak Yeşilyurt’ta hizmete sunulacağını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi Yeni Hizmet Binası ile Millet Bahçesinin inşaatının tüm süratiyle devam ettiğini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, projeye dayanaklarından ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a teşekkürlerini sundu.

40 dönümlük alanda Yeni Belediye Hizmet Binası ve Millet Bahçesinin yanı sıra Millet Kıraathanesi, spor alanları, çocuk oyun kümeleri, 200 araçlık otoparkı, şarj istasyonları, süs havuzları, gezinti alanları, toplumsal donatıları, yürüyüş ve bisiklet yollarının yer alacağını söz eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İlçemizin farklı bölgelerindeki hizmet noktalarımızı tek çatı altında toplayarak hemşehrilerimize yerinde, süratli ve hoş hizmetler sunacağımız Yeni Belediye Hizmet Binamız ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza bağlı TOKİ tarafından inşa edilen Millet Bahçemizin imali planlandığı üzere, hiçbir aksama olmadan muvaffakiyetle ilerliyor.

İlçemizin en fazla tercih edilen ve süratle gelişen mahallelerinden Turgut Özal Mahallemizde çok hoş bir lokasyonda imali devam eden iki dev yatırım gerek mimari yapıları ve dizaynlarıyla gerekse de yeşil alanları, etraf düzenlemeleri, konforlu ömür alanları, toplumsal, sportif ve kültürel yerleriyle, Millet Kıraathanesi ve toplumsal tesisleriyle Yeşilyurt’un ömür kalitesini artıracaktır.

Buraya devletimizin büyük dayanaklarıyla çağdaş ve güçlü yatırımları içerisine alan, toplumsal donatılarıyla dikkat çekecek özelliklere sahip, 7’den 70’e herkesin büyük ilgi göstereceği yeni bir cazibe merkezi kuruyoruz.

Yeni Belediye Binamız ve Millet Bahçemizin hizmete girmesiyle birlikte buradaki alan, Malatya’nın yeni beğenilen yerleri ortasına girecektir.

Bizlerde sık sık inşaat alanına gelerek buradaki çalışmaları yakından takip ediyoruz, mühendislerimizle ve çalışanlarımızla toplantılar yaparak projenin her safhasını yakından denetim ediyoruz.

Böylesine özel ve pahalı iki projenin Yeşilyurt’ta hizmete sunulacak olmasının şimdiden heyecanını yaşıyoruz. Her iki inşaatın çalışmalarında misyon yapan, alın teri döken ve emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum.” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir