Metin Külünk: Özel bankalar üzerinden Türkiye’ye operasyon çekiyor

AK Partili eski milletvekili Metin Külünk, yaptığı toplumsal medya paylaşımında Merkez Bankası ve özel bankaları eleştirerek Türkiye’ye operasyon çekildiğini savundu.

Külünk, Merkez Bankası’nı “Hangi akıl ile Merkez Bankası seçime on gün kala hazırlamış olduğu bu regülasyonlar ve mevzuatlar ile birlikte kredilerin içeriği genişletildiği için maalesef hem gerçek bölüm hem de bankacılık manasında büyüme noktasında çok önemli bir düşüncenin içine girmesine sebep olmaktadır. Bu direkt seçim öncesi finansal operasyon kokmaktadır” diye yazarak eleştirdi.

Özel bankaları da amaç alan Külünk, “Özel Bankalar, esnafı, çiftçiyi, işçiyi arayıp kredi kartlarını pazartesiye kadar kapatmalarını istiyor. Beşyüz Bin TL’lik kredi kartları elli bin TL’ye düşürüldü. Özel Bankalar üzerinden Türkiye’ye operasyon çekiyorlar. Devletimizin yetkili ve tesirli mercileri acil müdahale etmeli. Bu operasyonu kim, kimler ismine yapıyor?” değerlendirmesini yaptı.

‘Bankalar, kredi kartlarından nakit avans çekilmesini durdurdu’ haberini alıntılayan Metin Külünk, “İşte operasyonun direkt maksadı, sayın cumhurbaşkanımızdır. Tutmadı tutmayacak. Herkes ancak herkes attığı adamlara dikkat etmek ve ziyan verici her adımdan kaçınmak zorundadır. Devletimiz güçlüdür” notunu düştü. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir