Ömer Erdoğan’dan Galatasaray ve Fenerbahçe itirafı!

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Fenerbahçe dönemi şu ana kadar coşkulu götürdü” dedi. Erdoğan, Galatasaray’ın geçen yılki performansını kendisinin sarı-kırmızılılarda oynadığı döneme benzeterek “Tabii Galatasaray geçen sene çok sağlıklı, çok başarılı bir dönem geçirmedi. Benim de olduğum 2003-2004 döneminde ona yakın bir dönem geçirmiştik. Fatih hoca ile başlayan sonra Hagi ile devam eden bir sezondu” ifadelerini kullandı.

MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan açıklamalarda bulundu. Dönemin 4’üncü haftasında MKE Ankaragücü’nde vazifeye başladığını hatırlatan Ömer Erdoğan, kulübe geldiğinde sorunlar olduğunu lisana getirdi.

Zor bir fikstürden çıktıklarını belirten Ömer Erdoğan, “Hemen birinci maçımızda Beşiktaş ile başlayan bir serüven vardı. Lakin 10 maçlık dönemi değerlendirmem gerekiyorsa oynadığımız bütün maçlarda, kaybettiğimiz bütün maçlar da dahil hepsinde aşağı üst en az rakipler kadar duruma giren, rakibe az durum veren, futbol manasında her hafta üzerine koyan bir Ankaragücü kadrosu vardı. Maalesef son vuruşlarda yahut üçüncü bölgede açıkçası istediğimiz kadar tesirli olamadık. Talih da yanımızda değildi. Onun için şu an dertli bir durumda üzere gözüküyoruz. Lakin oynadığımız futbol, verdiğimiz gayret ve oyuncularımızın uğraşına bakınca katiyetle şu anki durumumuzu hak etmediğimizi düşünüyorum. Oynadığımız oyun ve verdiğimiz gayret ile en az 5-6 puan daha fazla olmamız gerekiyordu. Ancak bir gerçek var ki şu an bu noktadayız. Ancak en yakın vakitte oradan çok çabuk bir biçimde üstlere gerçek tırmanmak istiyoruz” halinde konuştu.

“Galatasaray geçen sene çok sağlıklı, çok başarılı bir dönem geçirmedi”

Galatasaray’ın geçtiğimiz yıl çok sağlıklı bir dönem geçirmediğini belirten Ömer Erdoğan, “Tabii Galatasaray geçen sene çok sağlıklı, çok başarılı bir dönem geçirmedi. Benim de olduğum 2003-2004 döneminde ona yakın bir dönem geçirmiştik. Fatih hoca ile başlayan sonra Hagi ile devam eden bir dönemdi. O dönem sonunda da kadroda birtakım değişimler olması gerekiyordu. Hatta kulüpten ayrılanlardan bir tanesi de bendim o periyot. O dönemki üzere hoca değişikliğine gidildi, Okan hoca geldi. Onunla birlikte çok oyuncu geldi” dedi.

“Tolga Ciğerci’nin boşta kalması bizim için çok büyük bir şanstı”

Başkent takımında misyona geldiği periyottan de bahseden Ömer Erdoğan, “Biz transfer devrinin kapanmasına bir hafta kala yeni misyona gelmiştik. İdmanlarda grubumuzu tanımaya çalışıyoruz. Tıpkı vakitte eksik gördüğümüz mevkilere de transfer arayışı içerisindeyiz. Bunu da az evvel söylediğim gibi önceliğimizi ligi bilen oyunculardan yana kullanmak istedik zira vakit kaybına uğrayamazdık. Zati yeteri kadar ligi bilmeyen yabancı oyuncu dönem başı buraya transfer edilmiş. Onların buraya ahenk sorunu var. Bir daha 3-4 tane bu üslup yabancı oyuncu alırsak bizim için daha da zorlaşacağını bildiğimiz için emin olduğumuz, bize direkt olarak katkı sağlayan oyunculardan kullanmak istedik. Tolga Ciğerci’nin de o periyoda kadar boşta kalması bizim için çok büyük bir talihti. Bana nazaran geçen sene Başakşehir’de o mevkinin en uygunlarının ortasındaydı. Çok beğendiğim ve daima başımda bir yere gidersem Tolga’yı da alabilirsek bizim için çok yararlı olabileceğini düşündüğüm bir oyuncuydu. Oda bizim için çok yararlı bir transfer oldu” dedi.

“Fenerbahçe dönemi şu ana kadar coşkulu götürdü”

Süper Lig’deki tepe yarışıyla ilgili yorumunu da paylaşan Erdoğan, “Fenerbahçe’nin topu kazandıktan sonra çok çabuk direkt hamlelerle bu sene çok duruma girip, gol attığını görüyoruz. Bu bizim için de açıkçası yeni, genç hocalar için hoş bir örnek. Öğrenebileceğimiz şeyler var. Fenerbahçe dönemi şu ana kadar coşkulu götürdü” diye konuştu.

Erdoğan, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Galatasaray dönemin tahminen başında beklenen performansı gösterememiş olabilir lakin orada biliyorsunuz çok önemli transferler yapıldı. Transferlerin biraz geç gelmesi, oyuncuların çok hazır olmamasından ötürü fakat devamında bilhassa bu ortaya girmeden evvel çok önemli bir Galatasaray takımı gördük. Ligde çok domine eden en son biliyorsunuz Başakşehir’i çok farklı bir biçimde mağlup ettiler. Onlar da çok formdalar. Beşiktaş, Şenol hoca ile eminim yeniden şampiyonluk yarışına dahil olacak. Şenol hocanın hem buradaki tecrübesi, hem Beşiktaş ekibinin da bana nazaran güzel bir takımı var. Onlar da bu yarışın içerisinde olacak. Trabzonspor geçen yılın şampiyonu. Abdullah hoca üzere çok kıymetli hocaları var. Dediğim üzere bu dört grubun ortasında, Başakşehir’in de bu kümesi zorlayabileceğini düşünüyorum. Dört yahut beş ekip ortasından büyük ihtimalle bu konsantrasyonu devam ettiren ve açıkçası bu yarışta bilhassa az kayıp yapan grubun bu avantajı devam ettireceğini düşünüyorum” 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir