Rus turistlerin boğulma şakası | Sahil Güvenlik harekete geçti, ihbar asılsız çıktı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Rus vatandaşı bir kişinin denizde kaybolduğu ihbarı üzerine Kıyı Güvenlik grupları hareke geçti. Yapılan aramalarda boğulan her hangi bir şahsa rastlanılmazken, tatil için ilçeye gelen Rus çiftin bir birlerine latife yapmak için bu türlü bir yola başvurdukları ortaya çıktı.

Olay, dün saat 16.00 sıralarında Koru Sahili’nde meydana geldi. 30-35 yaşları ortasında kimlikleri belirlenemeyen Rus asıllı erkek turist, kıyıda bulunan vatandaşların yanına gelerek kız arkadaşının denize girdikten sonra bir daha çıkmadığını sav etti.

POLİS VE KIYI GÜVENLİK HAREKETE GEÇTİ

Sahildeki vatandaşlar durumu bölgede bulunan işletme sahibine ve polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, etraftakilerin verdiği bilgiler doğrultusunda Kıyı Güvenlik takımlarından yardım istedi.

Kısa müddette olay yerine gelen Kıyı Güvenlik grupları dalgıç ve zodyak botla arama çalışması başlattı. Sıhhat grupları ve ambulansın da hazırda beklediği aramalarda denizde boğulma olayına rastlanmadı.

BİRBİRLERİNE LATİFE YAPMIŞLAR

Olayın yaşandığı bölgedeki işletmenin sahibi Fatih Özel, “Eşinin kaybolduğunu söyledi. Biz de ilgilendik lakin çift birbirlerine latife yapmış.” dedi.

Gelen polislerin Rus turistlere ceza yazdığı bilgisini veren Özel, “Herkes telaş ve panik içinde. 2 tane Rus vatandaşın yaptığı latife yüzünden bu kadar takım harekete geçti.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir