Su dolu balonla Hatice’yi kör ediyorlardı

Olay, 18 Kasım’da, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı’nda meydana geldi.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) öğrencisi Hatice Aslan, saat 21.00 sıralarında arkadaşları Serap Y. ve Medine B. ile dışarı çıktı.

Bu sırada motosikletle geçen Ahmet Kökcü ve Bilal Kırıcı, kaldırımda yürüyen genç kızların üzerine içi su dolu balon attı.

Balon Hatice Aslan’ın sağ gözüne isabet etti. Yere yığılan Aslan, ihbarla gelen sıhhat görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Korneası ziyan gören Aslan, taburcu edildikten sonra polise giderek şikayetçi oldu. Güvenlik kamerasına yansıyan olayın akabinde geniş çaplı soruşturma başlatan takımlar, şüpheliler Ahmet Kökcü ve Bilal Kırıcı’yı yakaladı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüpheliler, nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Sanıklar Ahmet Kökcü ve Bilal Kırıcı hakkındaki soruşturma tamamlandı. Sanıklar hakkında Hatice Aslan’ı ‘silahla taammüden yaralama’ cürmünden 2’şer yıla kadar, Serap Y. ve Medine B.’ye karşı ise ‘silahla taammüden yaralamaya teşebbüs’ kabahatlerinden toplam 3’er yıl kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Sanıklar, bugün Mersin 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde birinci kere hakim karşısına çıktı.

‘ŞAKA’ SAVUNMASI YAPTILAR

Duruşmada kelam verilen sanıklar olayı, latife maksadıyla gerçekleştirdiklerini savundu.

Sanıklar, toplumsal medyada latife görüntülerini izlediklerini, bunun üzerine kelam konusu latifeyi yapmaya karar verip bir alışveriş merkezinden satın aldıkları balonların içerisine su doldurup olayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Olayda gözünden yaralanan Hatice Aslan ise sanıkların en ağır cezayı almalarını istedi.

TUTUKLULUK HALLERİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Tarafları dinleyen mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Mahkeme ayrıyeten Aslan’ın gözünde kalıcı bir hasar oluşup oluşmadığının incelenmesi için isimli tıp kurumundan rapor alınmasına karar verip duruşmayı erteledi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir